Depremde hayatını kaybedenlerin defin işlemleri sürüyor

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana mevrut 7.7’lik depremde oturdukları binanın çökmesi sonucu hayatını kaybeden 14 yurttaş, Nevşehir’da toprağa verildi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinde müteharrik Nevşehirli Ebubekir Fırat, ailesi ile birlikte Kahramanmaraş’ın 12 Gücük Ay ilçesinde mevcut tıpkı sitede tevakkuf ediyordu. Eşi ve üç çocuğu ile birlikte evlerinde depreme yakalanan Fırat ailesinden kurtulan olmadı. Enkazdan çıkartılan ata Ebubekir, ana Betül, çocukları Zeynep Aytül, Elif Yağmur ve Mehmet Ali’nin cansız bedenleri bugün Nevşehir’e getirildi. Gülşehir ilçesine vabeste Gümüşkent köyünde yüzlerce kişinin katıldığı cenaze namazından sonradan Fırat ailesi, karye mezarlığında bile defnedildi.

6 şahsiyet Özer ailesinden keder selen

Adıyaman’dahi yıkılan ayrımsız binanın enkazında mütezayit 6 kişilik Özer ailesinden dahi incitici bilgi geldi. Adıyaman’ın Eksisaray Mahallesi’nde dallı güllü Nevşehirli Özer ailesinin topu topu depremde hayatını kaybetti. Depremde yaşamını yitiren cet Konsept Özer, asıl Istem Özer ve çocukları Vazıh, Berat, Veysel ve Ecrin Özer’in donmuş bedenleri bugün memleketleri Nevşehir’e getirildi. Özer ailesi, merkeze ilişkin Kom köyünde toprağa verildi.

Adıyaman hat Turgut Reis Mahallesi 120. Sokak’ta mevcut bir sitenin 14. katında eğleşme fail Yılmayan ailesinin camit bedenlerine birlikte ulaşıldı. 5 kişilik Yılmaz ailesinden baba Ahmet Yılmaz, ana Fatma Yılmayan ve çocukları Elif, Necati ve bebekleri Hamza Yılmaz’ın dağ haberleri Acıgöl ilçesine ilişkin Karapınar kasabasını yasa boğdu. Nevşehirli ağababa Ahmet Yılmaz Nevşehir’in Acıgöl ilçesine vabeste Karapınar kasabasında toprağa verilirken, ailenin ayrıksı fertleri Adıyaman’de toprağa verilecek.

Turist rehberliği yapan ağababa ve oğuldan de çığlık fen geldi. Kapadokya bölgesinde heveskâr gezici rehberliği işleyen Turgut Sakınım ve oğlu Ethem Yedek’den zehir marifet geldi. Adıyaman’dahi yıkılan tıpkısı otelin enkazında küsurat baba ve oğlunun donmuş bedenlerine ulaşıldı. Cet ve oğlu, bugün Nevşehir’in Uçhisar beldesinde toprağa verilecek. – NEVŞEHİR

Share: