Depremden kurtulan Hataylı ailenin bebeği Bartın’da dünyaya gözlerini açtı

Kahramanmaraş merkezli depremler zımnında yaşadıkları Hatay’dan ayrılarak Bartın’a gelen Topaloğlu çiftinin ikinci çocukları, mıhlı benzeri şekilde dünyaya gözlerini açtı.

Hatay’daki evleri depremde hasar gören Asena (24) ve Okan Topaloğlu (33) çifti, yakınlarının yardımıyla Bartın’a ulaştı.

Hamile olan Asena Topaloğlu, bebeğini Bartın Avrat ve Yavru Hastalıkları Hastanesinde dünyaya getirdi.

Anne Topaloğlu, gazetecilere, Ela ismini verdikleri bebeğini kucağına almanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Depremde nazik çekinmek yaşadıklarını, yıkılan evlerinden sağ kurtulduklarını belirten Topaloğlu, “Dimdik bire bir şekilde kızımı dünyaya getirdim. Hem mutluyuz hem üzüntülüyüz.” dedi.

Topaloğlu, hareket anında dışarıya çıkmaya çalışırken merdivenlerden düştüğünü anlatarak, “Daha sonraları herhangi bir saha yıkıldı. Tutkun buraya yakınlarımızın yanına gelmek zorunda kaldık. Geldikten 2 zaman sonradan birlikte doğum yaptım.” diye konuştu.

Ağababa Okan Topaloğlu üstelik hareket anında azgın şeyler yaşadıklarını ve o hatırat kimsenin yaşamasını istemediğini kaydetti.

Topaloğlu, “Milletimizi Cenabıhak korusun. Haddinden Fazla print şeyler yaşadık o dönme. Şu zaman ağabeyimde kalıyoruz ama eve girmeye korkuyoruz. Evde sallanıyoruz kadar oluyor. Haddinden Fazla dokunaklı. O an merdivenler yıkıldı, düştük. Eşim üstelik hamileydi. Aynı yandan kızım. Kapılar açılmıyor. Kötü dahi yağmur yağıyordu. Ayağımızda ne terlik ne ayrımsız öz, yaya tarlalara kaçtık. Evimiz ne halde onu dahi bilmiyoruz. Allah çöküntü altında kalanları korusun. İnşallah çabuk zamanda çıkarlar.” ifadelerini kullandı.

Çocuğunun dünyaya gelmesinin mutluluğunu yaşadığını dile getiren Topaloğlu, “Haddinden Fazla şükür canımız kurtuldu. Tanrı herkesten razı olsun.” dedi.

Share: