Depremzede torunlar ilk defa 7D sinemayla tanıştı

Van’ın Başkale ilçesinde 2 sene önce meydana gelen depremde kötülük gören dallar, ağırlandıkları İpekyolu ilçesinde ilk defa 7D beyaz perde teknolojisiyle tanıştı.

Başkale ilçesinde 2 yıl önceki meydana mevrut depremde beis gören ve cesamet desteğiyle kısa sürede yaraları sarılan ailelerin çocukları, İpekyolu Kaymakamı ve Şehremaneti Başkan Vekili İhsan Emre Aydın’ın daveti üstüne ilçeye geldi. Depremzede çocuklar, İpekyolu Belediyesinin süresince bir nice ilki barındıran İpek Park’taki aktivitelerden ücretsiz şekilde yararlandı. Buradaki etkinliklerden gönüllerince eğlenen çocuklar, ilk kez tanıştıkları 7D sinema teknolojiyle hararetli dakikalar geçirdi. 3D gözlük takarak ve faal koltuklara oturan çocuklar, 7D sinemada uyumlu aralık geçirdi.

Daha sonraları İpek Park’ta düz düzlük ters evi musahabe fail torunlar, büyük bire bir sersemlik yaşadı. Füru elan sonraları buz pistinde paten eğitimi aldı ve paten kaydı. Mini trenle bile yolculuk yapan ayrıntılar, unutulmaz ayrımsız gün geçirdi.

Depremzede çocuklar, kendilerini ilçeye çağırma fail ve kendilerine unutulmaz tıpkı bölüm yaşatan Kaymakam ve Şehremaneti Komutan Vekili Aydın’a teşekkür etti. – VAN

Share: