Depremzedeler için öğretmenler maaşını, öğrenciler ise burslarını bağışladı

Depremzedeler amacıyla öğretmenler maaşını, öğrenciler ise burslarını bağışladı

MUŞ – Kahramanmaraş merkezli meydana mevrut iki balaban depremde evsiz kalan vatandaşlar için müzaheret kampanyası başlatan Muş Fatma Aliye Mesleksel ve Ustalık Rum Lisesi Öğretmen ve öğrencileri, topladıkları yardımlala taşımalık algı.

Muş Fatma Aliye Mesleki ve Ustalık Küçük Asya Lisesi sarıklı ve öğrencileri, “asrın felaketi” adına nitelenen Kahramanmaraş’taki depremlerden etkilenen vatandaşlar üzere düzenledikleri müzaheret kampanyasına maaş ve burslarını bağışladılar. Öğretmen ve öğrenciler, okul bünyesinde başlattıkları kampanya ile tıpkısı günde yaklaşık 80 bin TL topladılar. Ihsan yolu ile toplanan nukut Muş Valiliği koordinatörlüğünde Facia ve Ivedili Kapsam Yönetimi İl Müdürlüğüne konteyner alımı için doğrulama edilecek. Yapılan bağış kampanyası ile ait açılamada mevcut Muş Fatma Aliye Mesleksel ve Teknik Rum Lisesi Müdür Yardımcısı Ramazan Tez, güdük bir süre ortamında 80 bin TL topladıklarını belirterek, “Depremin önce günü ile alay malay meslek namına tıpkısı şeyler yazmak istedik. İlk yerine 4 şahsiyet ayrımsız takım ile sarsıntı bölgesinde görev aldık. 3 kişilik ekip kontrol kurtarma çalışmalarına katıldık. Okulumuzun emare öğretmeni ise psikososyal destek için Hatay’bile icraat yürüttü. Zelzele bölgesinden döndükten bilahare müzaheret kampanyası başlattık. Yer esas gerekseme olan konteyner almayı düşündük. İdarecilerimiz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz ile alay malay taşımalık parası topladık. Katlanılamaz ayrımsız iştirak ile kısa ayrımsız sürede 80 bin TL topladık. Toplanan bu nukut valiliğimiz ve Milli Yetişek Müdürlüğümüz koordinesinde AFAD namına evet de konteyner alacağımız iştirak yerine aktaracağız. Öğrencilerimiz staj paralarını bağışlarken, hoca ve velilerimiz da bindi oldular. Maddi desteğin yanı sıra birde manevi desteklerimiz oldu. Kült kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenimiz hızlı hızlı depremin akabinde öğrencilerimiz ve velilerimiz ile birlikte 5 çıngı ikmal okudular” dedi.

Muş Fatma Aliye Mesleksel ve Beceri Rum Lisesi 11. derslik öğrencisi Zehra Özdemir ise okul harçlıklarını konteyner alınması için bağışladıklarını tabir ederek, “Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremde Türkiye tıpkı elan kenetlendi. Ülkenin temas aracılığıyla bölgeye yardımlar yağıyor. Bizde arkadaşlarımız ile alay malay öğretmenlerimizin öncülüğünde aynı arkalama kampanyası düzenledik. Bu kampanyaya bizlerde okul harçlıklarımız ile korumak istedik. Cenabıhak yardımcıları olsun çok yara bire bir olay yaşadılar” ifadelerini kullandı.

Share: