Dev bulaşan gemisi Marmaris esnafına birey suyu oldu

Muğla’nın Marmaris ilçesi Gümrüklü Limanı’na çipo atan dev bulaşıcı gemisi çoğunluğu Amerika ve İngiliz vatandaşı olan 973 yolcusu ve 750 personeli ile Marmaris’te cıvıltı sağladı.

16 kıvrım ve 238 metre uzunluğundaki gemi 32 metre kadar ve 2 bin hayat konaklama kapasiteli olan Marshall Adası bayraklı 2012 yapımı Riviera isimli dev eğreti gemisi Marmaris Gümrüklü Limanı’na demir attı. Gemiden nazil yolcular servisler ile ilçe merkezlerine ve köy turlarına götürüldü. İlçe merkezine mevrut turistler Marmaris esnafının yüzünü güldürdü. Restoranlara elektrik yaşanırken Vabeste Çarşı’daki esnaflar de gemi yolcularından nasiplerini aldı. Cevahircilik işleyen Meral Keder, “Tanrı bereket versin, çok şükür siftahımızı yaptık. Daha kalın gelseler elan sunturlu peki. Cenabıhak herkese devran versin” şeklinde konuşarak memnuiyetini dile getirdi.

Sefine yolcularından İngiliz vatandaşı Vorn Jackson, “Gemi seyahatine Birleşik Krallık’tan katıldık. Seyahat boyunca şehirleri geziyoruz. Efes’ten geldik ve buradan birlikte Santorini’ye gideceğiz” dedi.

Sınırlanmış çarşı esnaflarından Cuma Namazı Akgün birlikte geminin gelmesinin bölgeye ruh getirdiğini tabir ederek, “Gemi gelmesi ile hayatiyet fark edildi. Değme ant gelsinler. Çarşıda olmasa dışarıya servet bırakırlar, dışarıda olmasa markete dünyalık bırakırlar yeter kim gelsinler” diye niteleyerek sâri gemilerinin bundan sonra gelmesini dilediğini belirtti.

Dev muvakkat gemisi Riviera akşamüstü Marmaris Gümrüklü limanından ayrılarak Santorini’ye akilane yola çıkacağı öğrenilirken, gâh vatandaşlar ve turistler da dev yolcu gemisi manzarası ile andaç fotoğrafları çektirerek yadigâr ölümsüzleştirdiler. – MUĞLAShare: