Develi Belediyespor, Efeler Ligi’ne iddialı hazırlanıyor

Sorgun Uray spor Voleybol Takımı’nın AXA Sigorta Efeler Ligi’ndeki piyes hakkını devralan Develi Belediyespor, sezona iddialı hazırlanıyor.

Tarihinde ilk kez Efeler Ligi’nde uğraş edecek Develi Belediyespor, yaptığı 3 ecnebi ve 11 domestik aktör transferiyle bu kulvarda ense sıraları hedefliyor.

Başantrenörlük görevine getirilen Bahadır Aksoy’un raporu doğrultusunda nakil çalışmalarını tümleç takım, Sorgun Belediyespor’dan Furkan Gök, Ali Haysiyet Edis ve Öz Saygı Altınkaya, Bakir Kızıltepespor’dan Caner Pekşen, Hamdi Erkan, İbrahim Emet ve Michael Filip, Tarım Bankkart’tan Yusuf Eken ve Ahmet Samet Baltalı, Hıyanet Jazira Sport Club’dan Ian Lereshchenko, Halkbank’tan Abdullah Çam, Solhanspor’dan dahi Branamir Grazdanov’u kadrosuna kattı.

Aksoy: “İyi tıpkı kol kurduğumuzu düşünüyorum”

Deneyimli teknik adam Bahadır Aksoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, esbak yıllarda Develi’ye defalarca geldiğini ve bu ilçede ciddi benzeri spor kültürü olduğunu söyledi.

Yoğun bire bir himmet temposu içerisinde hazırlıklarını sürdürdüklerini vurgulayan Aksoy, “İyi aynı emek ortamımız var. Teknik ekibim iyi, aktör kadrom iyi. 1 Ekim’de resmi maçlarımız başlayacak. Loda öncesinde Bursa ve Ankara’birlikte özel turnuvalara katılacağız. Ilkgüz kocaoğlan sonunda dahi İzmir’de oynanacak Türkiye Kupası’na katılacağız. İki arkadaşımızın sakatlıkları devam ediyor. Onların tedavisi sürüyor. İyi benzeri kol kurduğumuzu düşünüyorum. Develi Belediyesi ve başkan Mehmet Cabbar’ın desteğiyle iyi bire bir grup kurduk. Hedefimiz Develi’da voleybolu sürekli kuzuluk getirip, hücre okşayıcı gelen bire bir baziçe tehyiç etmek.” diye konuştu.

Aksoy, Develi Belediyespor kadrosunu baştan kurduklarını ve kadroda sabık yıldan takkadak ılımlı oyuncusu Berkan Eryüz’ün kaldığını belirtti.

“Kurduğumuz ekip bu lige yabancı değil”

Bakir gelen oyuncuların idare ve teknik ekiple yapılan değerlendirme sonucunda alındığına vurgu işleyen Aksoy, şunları kaydetti:

“Özelikle geçen zaman Efeler Ligi’nde düz düzlük oyuncular üstünde kıymetlendirme yaptık. Bu değerlendirmeler sonucunda özlük takımlarında muvaffakiyet sağlamış oyuncuları kadromuza kattık. Bunun birlikte, Rusya’da muvaffakiyetli bire bir mevsim geçiren Ukrayna Milli Takımı oyuncusu Ian Lereshchenko bile bu sene bizimle alay malay olacak. Tecrübeli yerel ve yabancı oyuncuların yanına üstelik voleybolu bilen zinde oyuncuları yerleştirerek gür aynı ekip oluşturduk. Sonuçları yığın başlayınca göreceğiz. Efeler Ligi’nde ilk defa savaş edeceğiz fakat kurduğumuz kadro bu lige ecnebi değil. Oyuncularımız ve teknik ekimiz tecrübeleriyle bu ligde kendini kanıtlamış kişilerden oluşuyor. Belediyenin desteğiyle istediğimiz oyuncuların balaban bire bir çoğunluğunu aldık. Lig öncesinde katılacağımız turnuvalar da takımın ne seviyede olduğunu gösterecek. “

Develi Belediyespor’daki hedeflerinden birlikte bahseden Aksoy, “Burada voleybolu sevdirip daha sonraları bile kalımlı girmek istiyoruz. Ego henüz önceleri bile biliyorum. Develi’bile izleyici potansiyeli çokça yüksek. Bu durum mızıka üzere kıtipiyoz majör aynı sevimsiz bati. Seyircimizin birlikte desteğini alarak burada kudretli olacağız. Önümüzdeki hedeflerimiz; öncelikle sürekli olmak, peşi sıra bu ekiple evvel 8’e elde etmek, ondan sonra de çıkabildiğimiz kadar yukarıya geçmek.” diye sözlerini tamamladı.

Share: