DİYARBAKIR – Cumhuriyet Bayramı resepsiyonu

Diyarbakır ve Siirt’te 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonu, Şırnak’ta alay yürüyüşü ve askı alayı gerçekleştirildi.

Diyarbakır’da 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Bayramı’nın 99’uncu yıl dönümü etkinlikleri kapsamında kabul töreni düzenlendi.

Kentteki tıpkısı otelde gerçekleştirilen resepsiyonda Vali ve Büyükşehir Şehremini Vekili Yüksek İhsan Akarsu ile eşi Zeliha Su, misafirleri karşıladı.

Su, etkinlikte yaptığı konuşmada, Cumhuriyet Altını Bayramı’nın 99’uncu yılını kutlamanın heyecanını yaşadıklarını söyledi.

Gündüz süresince boyunduruk altında yaşamayan milletin kendisine kabarmak maksut esaret zincirlerini tamamen kırdığını, özgür ve bağımsız milletvekili yaşadığını tamlayan Su, şunları kaydetti:

“Tarih süresince hürriyetimize, istiklalimize, bağımsızlığımıza kastetmeye çalışanlar olmuş amma koskocaman milletimiz birliği, beraberliği ve dayanışmasıyla umum bunlara cebin gelmiş ve katiyen karşılık vermemiştir. Kurulduğumuz coğrafyada bağımsızlığımızı ortadan kaldırmaya kontak ve beraberliğimizi bozmaya yeltenenler oluyor, olacaktır ama ecdadımızdan, geçmişimizden aldığımız ruhla, heyecanla bunlara asla geçit vermeyeceğiz.”

Konuşmanın arkası sıra Vali Su ve protokol üyeleri pasta kesti.

Resepsiyona, YANLIŞSIZ Öğür Diyarbakır Saylav Ebubekir Bal, Güllabi Kesim Komutanı Korgeneral Recep Yalçınkaya, Garnizon Komutanı Tümgeneral Yılmayan Saika, İl Cingöz Komutanı Tugay Gökhan Çiloğlu, 8. Temel Tepkili Uçak Esas Komutanı Liva Gürtaç Kayapınar, İl Güven Müdürü Fatih Kayaç, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Rençper, Bağlar Belediye Reisi Hüseyin Beyoğlu, vali yardımcıları ile merkez kaza kaymakamları, sivil topluluk kuruluşları ile siyasal partilerin temsilcileri, martir ve gazi aileleri ile hava amirleri katıldı.

Share: