Diyarbakır gündem haberleri… Diyarbakır Güneybatı Belde Yolu, 23 Ekim’de hizmete açılacak

Diyarbakır Güneybatı Yer Yolu, 23 Teşrinievvel’de hizmete açılacak

ULAŞTIRMA ve Enfrastrüktür Bakanlığı, Diyarbakır Güneybatı Çevre Yolu’nun 23 Teşrinievvel’üstelik Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın dahi katılacağı törenle hizmete açılacağını duyurdu.

Bakanlıktan yapılan mukayyet açıklamada, ekim ayı içre Pendik- Sabiha Gökçen Metrosu ve Ayvacık-Küçükkuyu Yolu ile Troya-Assos Tünelleri’nin vatandaşın hizmetine sunulduğu hatırlatılarak, “Diyarbakır Güneybatı Mekân Yolu üstelik 23 Ekim Ahzüita günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ulaştırma ve Enfrastrüktür Bakanı Adaletli Karaismailoğlu’nun teşrifleriyle açılacak. Diyarbakır trafiğini yapmak amacıyla düz yazı edilen mekân yolu ile Elazığ, Şanlıurfa ve Mardin yönünden mevrut transit trafiğin şehir içinde hastalık olduğu kükremek rahatlatılarak, gidiş geliş güvenliği artırılmış ve kazaların önüne geçilecektir” denildi.’SEYAHAT SÜRESİ 25 DAKİKA KISALACAK’

Şehrin yer yolu ağının, Diyarbakır-Şanlıurfa ve Diyarbakır-Mardin akslarını bağlayan mecmu 29,3 kilometre uzunluğundaki Diyarbakır Güneybatı Kasaba Yolu ile artırıldığı belirtilerek, “Güneybatı Belde Yolu’nun 13 kilometrelik Kuzeybatı Kasaba Yolu’na entegre edilmesiyle Diyarbakır’ın çevre yolu uzunluğu toplanmış 42,3 kilometreye ulaşıyor. Kullanıcılarına konforlu ulaşım imkanı sağlayan yer yolu ile Diyarbakır site geçişini 4 kilometre kısaldı. 40 dakika süren gezi süresi birlikte 25 dakika kısaltılarak 15 dakikaya indi” ifadelerine düz verildi.

Share: