Diyarbakır’da üniversite öğrencilerine “Yüksekokul Üniversite” tanıtılıyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, şehirlerarası otobüs terminali ile Dicle Üniversitesi yerleşke alanında açtığı stantlarla gençleri Akademi Darülfünun’ye nida etti.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyetlerine devam fail Akademi Darülfünun, 2022-2023 eğitim bilimi tedrisat yılının açılmasıyla tanıtımlarına başladı.

Akademi Darülfünun eğitmenleri, Dicle Üniversitesi ve Diyarbakır şehirlerarası otobüs terminalinde kurulan stantlarda gençlere Akademi Üniversite’yi tanıtarak, gençleri bilgilendirdi.

Yapılan bilgilendirmede, Yüksekokul Üniversitedeki faaliyetler anlatıldı.

Stant görevlisi Aydan Ahu ise, herkesi akademi üniversiteye davet ettiklerini belirterek, Yüksekokul Üniversitenin gençlerin ihtiyacına cevap veren benzeri düz olduğunu söyledi.

Üniversite öğrencilerinden Eren Tutturgaç, Akademi Üniversite’yi sunu bodur zamanda müzakere edeceğini belirtti.

Batman’dan darülfünun eğitimi için Diyarbakır’a gelen Hayri Baykara ise merkezi zaaf ettiğini anlatarak, “Akademi Darülfünun üzerine bilgi aldım. İnşallah en bodur sürede musahabe edeceğim.” ifadelerini kullandı.

Çanakkale’den mevrut darülfünun öğrencisi Ayten Taşkınoğlu ise merkezin öğrenciler üzere faydalı olacağına inandığını ifade etti.Share: