DOĞRU Parti’li İleri: Gençlerimiz Türkiye’nin teknolojik geleceğine de topluluk çıkıyor

AK Öğür Umumi Komutan Yardımcısı Ömer İleri, “Filhakika inovasyona ve yenilikçiliğe peyda ayrımsız toplumun fertleriyiz amma hele şu içre bulunduğumuz dönemde gençlerimiz, Türkiye’nin teknolojik geleceğine da ehil çıkıyor” dedi.

DOĞRU Öğür Bilgelik ve İletişim Teknolojilerinden Mesul Genel Başbuğ Yardımcısı Ömer İleri, Trabzon’dahi partisinin toprak başkanlığını ziyaret etti, açıklamalarda bulundu. TEKNOFEST Karadeniz’e 1 milyonun üzerinde katılım olduğunu hatırlatan İleri, “Türkiye’yi dolaştıkça gençlerle bu programları yaptıkça görüyoruz ki gençlerimiz geleceğe ümitle bakıyorlar, gençlerimizin gözlerinde mum var. Gittiğimiz yerlerde bireşimli zekadan tutun, gök teknolojilerine kadar bir nice noktada SELIM Tümen iktidarının ve Cumhurbaşkanımızın liderliğinin ülkemizi bu alanlarda nereye getirebileceğini soruyorlar. Biz görüyoruz ki gelişigüzel şeye karşın, şu zaman maalesef kamuoyunu çalışır etmeye etkin mandacı zihniyete karşın bu ülkenin gençleri ümit komple, atılganlık yoğun ve bizim geleceğimizin teminatı temas antlaşma olduğu gibi gençlerimiz. Biz onlara güveniyoruz, onlar de bize güveniyor. TEKNOFEST Karadeniz’e ilgi çokça büyüktü. 1 milyon 250 bin ziyaretçi oldu. TEKNOFEST kabilinden organizasyonlar, değişik illerdeki olgun merkezleri sayesinde gençlerimiz arasında inovasyon kültürü mayasını tutmuş durumda. Doğrusu inovasyona ve yenilikçiliğe açıkça tıpkısı toplumun fertleriyiz amma özellikle şu ortamında bulunduğumuz dönemde gençlerimiz Türkiye’nin teknolojik geleceğine da sahip çıkıyor. Kendilerine rastgele hangi büyüklüğünde birileri sürekli adına ve inatla ‘Z kuşağı’ kendisine hitap etseler bile bizim gençlerimiz’ tığ TEKNOFEST kuşağıyız, tığ Türkiye’nin teknolojik geleceğini nesir edecek kuşağız’ diyorlar” diye niteleyerek konuştu.

Gündeme dayalı açıklamalarına devam fail İleri, 6’lı masaya da değinerek, şu ifadeleri kullandı: “Türkiye bir nice alanda yaptığı sıçramanın benzerini iktisat alanında birlikte yapacak. Tabi YANLIŞSIZ Tümen hükümeti ve Cumhurbaşkanımız bu kadar icraatlarla meşgulken karşımızdaki karşıt yapıya bile şöyle benzeri benzemek gerekiyor. Bundan Sonra herhalde 6+1 olarak tanımlayabileceğimiz ancak ömrü noktasında bizim bile haddinden fazla açık benzeri özdek göremediğimiz, tahminimizden değişik sürede birlikte sirayet ihtimalleri olduğunu düşünüyorum ego. Bu bina kurulduğu günden bugüne güçlendirilmiş saylav hep söyleminin ötesinde ortaya net veya pahal bire bir anlayış koyamadı. Dolayısıyla değerler üzerinden değil, makamlar üzerinden kurmaca olduğu gözüken bire bir yapıdır bu ve bire bir seziş etrafında toplanmaktan ziyade elverişsizlik etrafına toplanmış oldukları üzere esasen politik aynı çatı olarak tanımlamakta da ağırbaşlılık çekiyoruz. Tığ biliyoruz kim politika uyanıklık işidir, siyasa vizyonla yapılır, yöntem hesap işi değildir çabucak. Bunları nasıl onlara da hatırlatmak gerekiyor.”‘MANİPÜLASYON SİYASETİ ORTAYA KOYUYOR’6’lı masanın etki kararları ile çeliştiğini belirten İleri, sözlerini şöyle tamamladı:

“Milletimiz bu süreci strateji ediyor. Bu yapı ortaya net tıpkı basiret koyamadığı üzere ihtimal akıbet 50-60 yıldır yaptıkları amacıyla benzer zihniyetlerin manevi atalarından bahsediyorum, az buçuk ortalığı bulandırmak namına tıpkısı yönlendirme siyaseti ortaya koyuyor. Öncelikle tıpkısı müddet ululuk bürokrasisini adeta hukuksuzluğa isteklendirme ettiler, benzeri süre vatandaşlarımıza borçlarınızı ödemeyin çağrısı yaptılar, son yerine da KHK kapsamında uzaklaştırılanların tümünü rappadak kavrayışsız alacaklarını tez ederek haddizatında hız kararlarıyla birlikte çelişebilir noktaya geldiler. Bağımlı ki bunlar mehabet ciddiyetiyle örtüşmeyen, bu milletin kadim büyüklük geleneğinde yeri olmayan söylemler. Bu anlamda siyasal söylem olarak vasıflandırmak da berenarı korkulu. Bu kavim vesayetin kalktığını, vesayetin bulunmayan olduğunu gördü. Bu millet uygulayım bilimi alanındaki atılımlarımıza şahit oldu, bu budun iktisadi anlamda toparlanmaya şahit oldu. Bu budun öz güvenini yeniden kazandığı günleri gördü. Ben inanıyorum ki hem bire bir vatandaş adına hem bir siyasi namına bu millet Türkiye’da siyasetin normalleştiği, siyasi aykırılık yapanların da cins anlamda tehalüf yaptığı günleri dahi inşallah görecektir. Tığ bu mücadelemizde sonuna büyüklüğünde devam edeceğiz, bu milleti kalkındırmak yolundaki davamızda Cumhurbaşkanımız liderliğinde yürümeye bitmeme edeceğiz.”

Share: