Döve döve öldürdüğü karısının fotoğraflarını ailesine yollamıştı! Cezası anlaşılan oldu

10 Haziran 2022 tarihinde 32 yaşındaki eşi Şiddetli Dursun’u zedelenmek ederek fotoğraflarını çektikten sonraları eşinin annesine ve arkadaşlarına gönderen Ramazan Dursun (38) hazırlanan iddianamenin arkası sıra Rize Kilolu Ceza Mahkemesi’nde ‘Eşe alın bilerek azap çektirerek çivilemek, yaralama ve özel hayatın gizliliğini ihlal’ suçlarından ilk kez hakim karşısına çıktı. Eşini darp ederek öldüren Ramazan Dursun mahkemeye mevkuf olduğu Giresun Espiye L Tipi Sadık Ceza evinden getirildi.

“BENİ ALDATIP ALDATMADIĞINI SORDUM”

Duruşmaya ayrıca öldürülen Özlem Dursun’un Avukatı Yağmur Devir, annesi Devlet Karabulut, Babası Mehmet Sancar, erkek kardeşi Yasin Sançar, katilin ağabeyi Ahmet Dursun, annesi Melek Dursun ve engelli kardeşi Hızır Dursun ile avukatı Fatma Fatoş Karaosmanoğlu’nun birlikte öldürülmüş Dursun’un arkadaşları ve yakınları katıldı.

Mahkemede olayın yaşandığı zaman eşinin kendisini aldattığı yönünde kuşku yaptığın anlatım fail Ramazan Dursun “Akşam eve gittiğimde sebep çalıştığım spor salonuna uğramadığını sordum. O bile bana orada erkeklerin olduğundan meze ederek erinçsiz olduğu amacıyla gelmediğini söyleyince ben de beni aldatıp aldatmadığını sordum. Bu sebeple aramızda tartışma bundan sonra, eşim bana kesinlikle beni aldatmadığını söyledi, fakat ego sinirlenerek 2 tokat attım ve evimizde mevcut gereksiz aynı odaya geçip biraz esrar kullandım. O esnada evimize polisler geldi” dedi.

“ESRAR VE ISPIRTO ALDIM”

Polislerin eve gelmesiyle balkondaki hint kenevirlerinin yakalanmasından korktuğunu ve tartışmanın elan bile büyüdüğünü sözlerine ekleyen Dursun “Eşim KADES ihbar butonuna basmıştı. Evimin balkonunda bir iki kök hint keneviri bulunduğu için polislerin bunları bulması halinde başımın derde gireceğini düşünerek eşime kızdım. Sonrasında eşim benden defo diledi ve özrünü akseptans ettim. Fakat ego hem bel ağrısından dünya doktorun bana yazdığı ağır sıklet ruh bilimi ilaçlarından önerilenden ziyadesiyle içmiştim. Hem bile ispirto içtim” ifadelerini kullandı.

“SENİN BILE ERKEKLİĞİN BU KADAR’ DEDİ”

Eşi ile barıştıktan sonradan tıpkı takarrüp olduğunu ancak ispirto ve uyuşturucunun etkisiyle yakınlaşmanın gerçekleşemediğini, bu esnada öldürdüğü eşi Tutku Dursun’un namına ‘Senin da adamlığın bu kadar’ dediğini öne süren Cani Dursun “O esnada eşim ile aramızda aynı yanaşma oldu, fakat ego hem eroin haplardan içtiğimden hem bile duman ve etil alkol içtiğimden şevkim uyanmadı. Yatak odasından çıkıp yine gereksiz odaya giderken eşim hatırladığım kadarıyla bana “senin bile erkekliğin bu kadar” şeklinde benzeri yekpare kurdu. Ben buna haddinden fazla sinirlendim, eşime bana ne söylediğini sordum. Fakat eşim bana gelişigüzel özdek söylemediğini söyledi. Sonrasında etanol içmeye devam ettim. Tıpkı aleniyet eşim mutfaktayken tekrardan mutfağa gidip bana ne söylediğini sordum, her şey söylemediğini söyleyince tıpkı tokat attım. Sonrasında aynı tokat daha attım. 3. tokadı atınca bana söylediğini kendisi bile beyan etti. Ego buna çokça sinirlendiğim için 5 defa pres attım. Yumruklardan birisi kulağına, gayr çenesine, üçü dahi kafasına geldi. O esnada benim bulunduğum boş odadaydık. Eşim yere kanı tıpkı müddet sonradan yaptığıma nadim oldum ve bıçakla kendi kendime kötülük verdim” şeklinde konuştu.

“BAŞINI KUCAĞIMA ALARAK AĞLADIM”

Karısını zedelenmek ettikten bilahare foto çektiğini ve namına de oğlunun foto çekmesini istediğini savunmasına ekleyen Dursun konuşmasının devamında “Sonrasında ağabeyimle konuşmadığım için eşimin fotoğrafını çekip kendi fotoğrafımı dahi oğlum Recep’e çektirerek Ebru Pursa isimli eş dostumuza ne halde olduğumuzu yorumlamak için gönderdim. Sonrasında eşim doğrulmak istedi ancak bilcümle olarak doğrulamayınca ona arkalama ettim ve kendisini hastaneye geri bırakmak istediğimi söyleyince başımın belaya girebileceğini söyleyerek talebimi reddetti. Kendisini yatak odasına götürmemi istedi, ben birlikte onu kucağıma aldım ancak alkollü ve maden husus etkisi altında olduğumdan yatak odası girişinde ayağım takılınca eşimle gelişigüzel düştük. Sonrasında onu yatağına yatırdım ve çalgı dinlediğim odaya anlayışsız döndüm. Bir müddet sonra oğlum Recep ‘anneme bire bir özdek oldu’ diye niteleyerek yanıma gelince eşimin yanına gittim. Eşim o esnada canlıydı, başını kucağıma alarak odada yaptığımdan çokça nadim reşit şekilde ağladım. O esnada dahi polisler geldi. Ben eşimi kasten öldürmedim, eşimi haddinden fazla seviyordum. Yaptığımdan ufuk pişmanım. Cezama razıyım icabında kendimi öldürürüm” ifadelerini kullandı.

OĞLUNUN BILE İFADESİNE BAŞVURULDU

Cani Ramazan Dursun’un 16 yaşında kim oğlu Recep Dursun ise babasının kendisine ve annesine arada bir momentum uyguladığını anlatım ederek “Babam o akşam eve geldiğinde sinirliydi. Anneme vurdu. Bilahare polisler geldi. Polisler gittiğinde babam çıktı sinirlendi. Mutfaktan bıçak aldığını gördüm. Bana öz fotoğrafını koridorda çektirdi. Annem o esnada yatak odasındaydı. Annemin akak odasında yerli yattığını ayırt edince babama bilim verdim. Sonrasını bilmiyorum. Babam ara sıra anneme üstelik bana da yol uygulardı” dedi.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS CEZASI VERİLDİ

Davanın görülen evvel duruşmasında murafaa heyeti marifetiyle eşini darp ederek ölümüne sebep olan Ramazan Dursun’a ‘Eşe alın kasten işkence çektirerek öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet kodes cezası, ‘Yaralama ve hususi hayatın gizliliğini ihlal’ suçlarından ise 5 yıl 1 ay mapushane cezası verildi.

Share: