e-Devlet’e yıpranmamış özellikler ekleniyor

Cumhur Reisi Yardımcısı Fuat Oktay, mail zamanda askerlik işlemlerinin baştan sona izleme edileceği ‘askerliğim’ ve veraset işlemlerini çevrimiçine taşıyan ‘oyunbozan-muris’ ekranının e-Mehabet’te hizmete sunulacağını açıkladı.

E-HEYBET’TE YENİ ÖZELLİKLER EKLENİYOR

Bürokrasinin Azaltılması ve Sayısal Türkiye Toplantısı’nın açılışında konuşan Cumhur Reisi Yardımcısı Fuat Oktay e-Fehamet’e bakir özelliklerin yakında ekleneceğini belirterek şunları söyledi;

“Sayısal Türkiye Portalı’na entegre edilecek kullanılmamış amme hizmetleri, ‘Askerliğim’ ve ‘Arabozan-Muris’ sekmesi kabilinden tek ekranda sunacağımız eskimemiş alanlar, ‘Yeşil Kalkınma Devrimi’ perspektifimize katkı veren ‘Yeşil e-Mehabet kapısı’ çalışmalarımız, kullanıcıların güvenliği ve bili güvenliği açısından iki kademeli giriş yönteminin entegrasyonu ile telefonlarımıza gelecek biricik kullanımlık şifre uygulamasının yaygınlaştırılması, e-Ululuk işlek uygulamasının genel ağ kotasını harcamadan kullanılması ve çalışmaları tamamlanan ‘Dijital Türkiye Platformu Ödeme Altyapısı’nın kullanıma açılması kadar konular bulunmaktadır.

Bunların yanı sıra amme-aksiyon dünyası sayısal entegrasyonu hedefiyle Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile devam fail teşrikimesai kapsamında amme olarak e-Celal altyapı çalışmalarını uzun süreden beri hazır ağıl getirdik. Odalarımız marifet paylaşımını tamamladığında basar bilgileri amme kurumları ile tüm bütünleşmiş edilmiş olacak ve kamu-hür teşebbüs kayırıcı güdümü güçlenecektir. İş dünyamızın odalardan bakım ahiz süreleri hızlanacak ve kaliteleri yükselecektir. Çalışmayı elan tamamlamayan endüstri ve ticaret odalarının mukteza hassasiyeti sunu çabuk şekilde göstereceğine inanıyorum.”

ASKERLİK İŞLEMLERİ DAIMA TAKİP EDİLEBİLECEK

Oktay, “Bürokrasinin azaltılması yönünde bundan sonra kamu kurumlarımız evinsiz hazırda ellerinde olan bilgelik ve belgeleri balaban oranda vatandaşımızdan murat etmemektedir. Tekmil kurumlarımızı ellerindeki verilerin paylaşımı hususunda daha faal çalışmaya nida ediyorum.” dedi.

“Araçlarım”, “İkametgahım”, “Hac ve umre işlemleri” ve “Mücahede hayatım” ekranları kadar çok geçenlerde askerlik işlemlerinin baştan sona takip edileceği “Askerliğim” ve irs işlemlerini çevrim içine haiz “Arabozan-Muris” ekranının hizmete sunulacağını aktaran Oktay, “Faziletli memnuniyet oranıyla geçmiş günden bu yana sükse hikayeleri yazan Sayısal Türkiye Kapısı’nı kullanıcı dostu ve gelişigüzel yaştan vatandaşımızı hedefleyen bir yaklaşımla geliştirmeye bitmeme edeceğiz.” diye konuştu. AA

Share: