e-Devlet’in kullanıcı sayısı 60 milyonu geçti

Cumhurbaşkanlığı Sayısal Tahavvül Ofisi Başkanı Mehabetli Taha Antrenör, e-Heybet Kapısı’nın, vatandaşların işlemlerini hızlı ve güvenli yapabildikleri Türkiye’nin dijital duruluk yüzü olduğunu söyledi.

Hele Kovid-19 salgını nedeniyle 2020 ve 2021’da kamu dünyayla Türkiye’de birlikte elektronik hizmetlere olan ihtiyacın kemiksiz yerine anlaşıldığını belirten Belletici, salgın döneminde vatandaşın ve gelişim dünyasının ihtiyaç duyduğu hizmetlerin dijitalleştirilmesi sayesinde e-Izzet Kapısı’nın kullanımının katlanarak arttığını dile getirdi.

Çalıştırıcı, e-Izzet Kapısı’nın kurulduğu günden bu yana vatandaşların işlerini kolaylaştırdığına dikkati çekti:

“Müstevli dönemiyle e-Celal Kapısı’nın önemi de arttı. e-Ululuk Kapısı, yalnız salgın kabil alışılmamış zamanlarda işleri kolaylaştırmakla kalmadı, benzeri zamanda vatandaşlarımızın zamandan dahi artırım etmelerini sağladı. e-Azamet Kapısı sağladığı kolaylıklar ve tasarruflar sayesinde Dijital Türkiye önünde atılmış genişlik büyük kadem olduğunu herhangi bir sabık dönem ispatlamaya devam ediyor.”

Müstevli sürecinde vatandaşların metanetli haddinden fazla işlemini evinden çıkmadan e-Mehabet Kapısı üzerinden gerçekleştirdiğini vurgulayan Belletici, 2008’birlikte hayata geçirilen uygulamada bugün 886 kuruma ait 6 bin 665 dijital bakım sunulduğunu belirtti.

“Zaman bakımından kullanıcı sayısı 60 milyonu geçen e-Heybet Kapısı haddinden fazla daha işlek bir şekilde yoluna devam ediyor” diyen Çalıştırıcı, bu kullanıcı sayısının e-Cesamet kullanıcısı olabilecek 15 yaş üstü nüfusun yüzdelik 91’ine istikbal ettiğini açıkladı.

e-Celal Kapısı’ndaki hizmetleri tekil birer bakım olmaktan çıkarıp tümleşik hizmet formuna transfer gayretinde olduklarını tamlayan Koç, şunları söyledi:

“Araçlarım, Mesai Hayatım, İkametgahım kabilinden tümleşik hizmetlerle vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırıyoruz. Bütünleşik hizmetlerimiz vatandaşlarımız marifetiyle yavaş bire bir şekilde kullanılıyor. 2020 yılında açılan Araçlarım bütünleşik hizmeti bugüne kadar 310 milyondan çok kullanıldı.”

Vatandaşların yüzdelik 95’i kıvançlı

Avrupa Komisyonu’nun 2022 yılı e-Büyüklük Mukayese Raporu’nda bile bütünleşik hizmetlerinden “İkametgahım” ve “Araçlarım” hizmetlerinin ferah aplikasyon örnekleri beyninde sayıldığına belen eden Antrenör, e-Fehamet üzerinden yapılan anket çalışmasında, buradan yararlanan vatandaşların yüzde 95’inin verilen hizmetlerden mutlu kaldığı bilgisini verdi.

Antrenör, e-Büyüklük Kapısı’nın kurulduğu günden itibaren enerjik tıpkısı şekilde kullanıldığına dikkati çekerek, burasının deli dolu, acul, inanılır ve sevinme oranları faziletkâr tıpkı şekilde kullanılmaya bitmeme edeceğini sözlerine ekledi.

TZOB Başkanı Bayraktar: Maliyetler haddinden fazla arttı, müstahsil print durumda

 

Gözcü eczaneler e-Heybet’ten görülebilecek

 

Share: