Elazığ’da tıpkısı köyü soyan hırsızlar, kurnaz marifetiyle yakalandı

Elazığ’da aynı köyü soyan hırsızlar, cingöz marifetiyle yakalandı

ELAZIĞ – Elazığ’da yazlık adına geçer not köye kamyonla gelen hırsızlar, husus, pencere ve duvarları kırarak girdikleri 11 evi soymuştu. Olayla ilişkin geniş yetenekli faaliyet başlatan uyanık ekipleri 3 şüpheliyi yakalayarak gözaltına aldı. Çalınan malzemeler ise sahiplerine teslim edildi.

Fenomen, merkeze ilişkin Gözebaşı Köyü Yeşilyurt mezrasında meydana geldi. Edinilen bilgiye bakarak, evlerin yazlık yerine kullandığı mezrada şita gelince hemen bire bir birçok ocak kalıyor. Bunu vesile bile hırsızlar, makul yadigâr kolladı ve kamyonla mezraya geldi. Bap, pencere ve duvarları kırarak 11 eve giren hırsızlar, göstergeç, radyatör, çamaşır makinesi, bakır kazan tevessül etmek için kızıl buldukları hangi varsa kamyona yükleyerek çalıp götürdü. Hafta sonu mezraya gelen ve evinin pencerelerinin kırılarak soyulduğunu ayırt eden vatandaşlardan biri durumu İl Bitirmiş Komutanlığı’na bildirdi. Arakçılık yapılan mecmu evlerde tek tek inceleme fail kurnaz ekipleri, şüphelilerin yakalanması amacıyla serbest çaplı say başlattı.

Bu çerçevede Elazığ İl Kurnaz Komutanlığına kapalı İl Eşkâl J.K.lığı, Jandarma Görüngü Yeri İnceleme Timi, Uyanık Dedektifleri, İstihbarat Bölüm ve KOM Büro Müdürlüklerinden araştırma ekibi oluşturuldu. Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde serbest yetenekli araştırma yapan jandarma ekipleri, kamu müşteri görüntüleri izlenmesi sonucunda şüphelilerin R.Y., M.E. ve A.Y. olduğu tespit edildi. Şüpheliler planlı senkronik operasyonla yakalanarak gözaltına alındı. İl Bitirmiş Komutanlığı’nda işlemleri tamamlanan şüpheliler, adliyeye irsal edildi.

Şüpheli şahısların eş, işyeri ve araçlarında yapılan adli aramada, müştekilere ait bire bir hane malzemeler ile alay malay antrparantez; çalıntı olan akarsu sayaçları, motosiklet, Karayolları Genel Müdürlüğüne ilişik 2.200 kilo karayolları çizgi boyası ve 475 kilo fosfor kadeh küreci, 32 skor ganimet inşaat iskele demiri ele geçirildi. Ayrıca hurda deposunda kâin 2 nüsha yasaklı ırk Pitbull Terrier kapik tayin edilerek ahali konuldu.

Cingöz ekiplerince 11 evden çalınan malzemelerin sahiplerine doğrulama edildiği bildirildi.

Share: