Elkızı, kayınvalidesinin hayalini gerçekleştirmek amacıyla düğün namına beygir üzerinde geldi

Artvin’dahi, kayınvalidesinin hayalini yapmak talip elkızı dernek namına atlama beygiri üstünde geldi.

Artvin Belediyesinde baytar hekim namına görev özne Murat Coşgun ile Esen Kahraman, Çayağzı Mahallesi’ndeki salonda tevhit edilen düğünle dünyaevine girdi.

Damadın annesi Hayriye Coşgun’un yıllardır hayalini kurduğu Türk gelenek ve adetlere akla yatkın kendisine gelinin atla düğün alanına gelmesi arzusu, zinde koşa vasıtasıyla gerçekleştirildi.

Çift, Pırnallı köyündeki evinden gelin arabasıyla kent merkezine geldi.

Gelin, buradan dernek salonuna kadar olan kestirmece bir kilometrelik yolu ise Ardahan’dan getirilen dede binerek bitmeme etti. Güveyi Gaye Coşkun birlikte bezekli beyaz atın beraberinde yaya geline zevcelik etti.

Gelin ve güveyi, salonun önünde yakınları ve misafirler marifetiyle coşkuyla karşılandı.

Kasıt Coşgun, AA muhabirine, annesinin hayalini akdetmek istedikleri amacıyla böyle benzeri özdek yaptıklarını anlatarak, “Annemin yer nazik hayaliydi. Bizim için adamakıllı, şekerli bir hatıra oldu. Unutulmaz benzeri husus yaşadık. Misafirlerimiz bile buna bindi oldular. Bizi yalnız bırakmayan herkese teşekkürname ediyorum.” dedi.

Salim Kahraman ise atlama beygiri üstünde gelinlikle düğüne gitme teklifini geçmiş duyduğunda çokça şaşırdığını anlatım ederek, “Evvel gelinlikle ata yanılmak ağırlık olacağı amacıyla az buçuk kararsızlık ettim. Düşününce yapabileceğime inandım ve düşünüm bana bile ısıdam geldi. Eşimi, kayınvalidemi kırmak istemedim. Haddinden Fazla sağlık aldım.” diye niteleyerek konuştu.Share: