Elleriyle topladığı meyveleri çarşıda satan buğulu kadına polis müdahalesi! Gözyaşlarına boğuldu

Bolu Belediyesi Polis Müdürlüğü ekipleri, caddede müsaadesiz bey yapan satıcılara müteveccih uygulama yaptı. Aplikasyon kapsamında tıpkısı resimci dükkanının yanındaki alanda oturarak, özlük topladığı meyveleri doldurduğu kovalarda satan Hatice E.’ye dahi iş yapıldı. Hatice E.’nin topladığı ahududu ve iğde mahmul kovaları zabıta aldı. Ancak bu tam yaşanan arbedede kovalardan biri devrildi ve meyveler yere döküldü. Çevredekiler zabıtaya reaksiyon gösterince olay yerine polis çağrıldı. Zabıta ekibi, tepkiler nedeniyle bölgeden uzaklaştı. Ağlayan Hatice E. çevredekiler tarafından teselli edildi.

“BUNLARI DİKENLERİN İÇİNDEN TOPLADIM”

Hatice E., “Buraya oturdum. Elden bu ürünlerim var. Köşeye koymuştum. Zabıtalar geldi. Tek konuşmadan hepsini derlediler, topladılar. Ego vermek istemedim. Biri beni itekledi, kovalarımı aldı. Hele yere döktü. Ego bunları dikenlerin içinden topladım. Zabıta yaptı, hem de itekledi beni. Tuttu beni arabaya bindirecekti. Hangi yapacak arabada beni? 75 yaşındayım. Eşimden aylığım bulunmayan. Benim ihtiyacım var” dedi.

BELEDİYEDEN AÇIKLAMA

Olayın arkası sıra Bolu Belediyesi’nden mukayyet açıklama yapıldı. Açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

“Yaşanan bu olayda yere dökülen ahududular; Hatice E.’nin zat vasıtasıyla plastik kovaya yaptığı fiziki engelleme ile dökülmüştür. Polis ekiplerimizin şahsa yönelik seçme müdahalesi katiyen olmamıştır. Polis ekipleri, şahsın elan ilk de bir nice kez yapığı kabil çırpıntı yapacağını anlayarak fenomen yerinden uzaklaşmıştır. Bolu Belediyesi Polis Müdürlüğü kanunlar ve ilkeler çerçevesinde fariza yapmakta, tek kişiye veya kuruluşa katiyen dokunulmazlık tanımamaktadır. Hatice E. onca uyarma ve cezaya karşın bu ısrarını sürdürmektedir. Keza olaydan hoppadak tıpkısı gün önceki Zabıta Müdürlüğü’ne gelerek kendisinin ayrıksı satıcılardan ayrımlı kendisine ayrıcalık tanınmasını istemiş, ilgili personelimiz ise kendisine böyle aynı müsaade vermeleri halinde özge satıcıların üstelik tıpkısı taleple geleceğini ve bunun cins olmayacağını söylemiş ve namına koca yapması üzere Münasebet yeri ve Merkez Taksi Durağı yanından vadi göstermiştir.

“ZABITA GÖREVLİLERİMİZE BIÇAK ÇEKİLDİ”

Fakat Hatice E. iki ayrımlı düzlük gösterilmesine karşın İzzet Baysal Caddesi’nde sellemehüsselam bey yapmayı sürdürmüştür. Antrparantez bahsedilen gönül, 11 Ilkgüz 2022 tarihinde üstelik yine ayrımsız şekilde davranışlarda bulunmuş, olay polis güçleri tutanaklarına da yansımıştır. bahis konusu tutanaklarda şahsın görevli polis personellerine kargış içerikli söylemler söylediği, etiket ibraz etmediği ve bedeni dayanım gösterme eyleminde bulunduğu, bunlara alın polis personellerinin hiçbir değer vermediği emniyetin resmi tutanaklarında araç altına alınmıştır. Yine olayda isim tarafından zabıta görevlilerimize bıçak üstelik fariğ olup, polis bıçağa halk koymuştur.”Share: