En şişman hayali öğretmen koyulmak

Cıvıl Cıvıl’de, murdarilik rahatsızlığı nedeniyle 1 yaşından itibaren daima otama gören ancak benzeri sonuç alınamayan 19 yaşındaki gencin genişlik büyük hayali öğretmen tevessül etmek.

Altınordu ilçesinde cıvıl cıvıl Sunay ve Cemal Tepe çiftinin 3 çocuğundan biri olan 19 yaşındaki Serkan Belen’nin omuriliği 1 yaşından bu yana debi ediyor. ‘S’ şeklini kayran omurilik dolayısıyla gencin akıl kısmı sırtına dönmeye başlarken, yaşıtlarına göre boyu dahi uzamıyor. Serkan Bel, ağrıları zımnında geceleri uyuyamadığını belirtiyor.

Nadir tanıdık bu hastalık ‘Pseudoachondroplasia’ yerine adlandırılıyor. Kısaca 10 saz çalabilen ve hastalığının dersleri ile müziğe olan eğilimini on paralık azaltmadığını söyleyen Serkan Bayır, sunma balaban hayalinin ise müzik öğretmeni atılmak olduğunu belirtiyor.

“Tedavisi üzere çözüm bulamadık”

Ağababa Cemal Belen, çocuklarının tedavisi için yaklaşık 18 yıldır sonsuz namına hastanelere gittiklerini fakat çözüm bulamadıklarını belirtti. Belen, “Oğlumuzun anadan doğma rahatsızlığı var, 1 yaşından bu yana değişik illerde fakültelere gittik. Tedavisi için çokça uğraştık ancak hal bulamadık. Omurilik ameliyatı olması gerekiyor. Özel ayrımsız hastanede tıpkı profesörümüz ameliyatı yapabileceğini fakat maliyetin 130 bin TL civarında olduğunu belirtti fakat maatteessüf şuan yaptırabilecek durumumuz bulunmayan” dedi.

“Vücudu dönmeye başladı”

“Çocuğun iki kalçası birlikte sınık, tıpkısı tanesini yaptırdık. Arz şişman sıkıntımız ise murdarilik ameliyatı olması gerekiyor. Çocuğumuzun fiziki adına vücudu kaymaya ve sırtına dönmeye başladı” diyen ata Cemal Belen, “Bu nedenle geceleyin çokça keder ağrıları oluyor ve uykusu kaçıyor. Vücudunda kayma olduğu amacıyla çöz organlarında de halel var, karnı sırtına dönmeye başladı. O yüzden biran geçmiş cerrahi müdahale olması gerekiyor” şeklinde konuştu.

“Ağrılarımdan uyku uyuyamıyorum”

Kalaba Üniversitesi Saz ve Hayalet Sanatları Fakültesi’nde eğitim bilimi gören 19 yaşındaki Serkan Bayır, “Akşamları gaflet uyuyamıyorum, yürüdüğümde birlikte aksaklık oluyor, gelişmemiş vuzuh yürüsem alelacele yoruluyorum, okulda çokça güçlük oluyor. Saat 01.00 sıralarında ağrılarım artıyor ve ilaçlarımı kullanmaya başlıyorum. İleride ise enstrüman öğretmeni tutmak istiyorum, hayalim sarıklı oluşmak. Hastalığım müziğe ve derslerime olan ilgimi tek azaltmadı” ifadelerine yer verdi. – KALABALIK

Share: