Erdoğan, Pahor’u resmi törenle karşıladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’ye resmi ziyarette kâin Slovenya Cumhur Reisi Borut Pahor’u Beştepe’üstelik resmi törenle karşıladı.

Pahor’un bulunduğu karşı aracını, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önündeki caddede karşılayan süvariler, araca protokol kapısına kadar zevcelik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pahor’u Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin ana giriş kapısında karşıladı.

Erdoğan ve Pahor’un tören alanındaki yerlerini almalarının ardından, 21 kısım külliyen atışı eşliğinde iki ülke milli marşları çalındı. Borut Pahor, Kolcu Alayı Tören Kıtası’nı, Türkçe “Merhaba er” diye selamladı.

Törende, tarihte kurulan 16 Türk devletini dubara eden bayraklar ve askerler da kayran aldı.

İki büyüklük heyetlerinin takdimi sonrasında, Erdoğan ve Pahor, merdivenlerde Türkiye ve Slovenya bayrakları uğrunda gazetecilere alım verdi.

birlikte görüşmeye güzeşte Erdoğan ve Pahor, heyetler arası görüşmelerin peşi sıra anlaşmaların imza törenine katılım edecek ve kuma matbuat toplantısı düzenleyecek.
Reisicumhur Erdoğan, Slovenya Reisicumhur Pahor onuruna resmi akşam yemeği verecek.

Törende, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Zorlu Kıratlı, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Baskı ile Ankara Valisi Vasip Delimsirek birlikte amade bulundu.

Erdoğan, Akkuyu Nükleer Bunaltıcı Santrali’ni görüşme etti

 

Cumhur Reisi Erdoğan’dan talimat: Fiyatları indirin

 

Share: