Eriştirme ve Enfrastrüktür Bakanı Karaismailoğlu, Beğendik (Botan) Köprüsü’nde tetkik yaptı Açıklaması

Iblağ ve Altyapı Bakanı Adaletli Karaismailoğlu, “Bu yaşayan kadrolarla bütün projeleri yeryüzü bodur zamanda bitirip, vatanımızın, milletimizin hizmetine sunacağız. İnşallah Türkiye büyüyecek. Bu vatana intihal kadrolarla hizmetlerimize, yatırımlarımıza bitmeme edeceğiz. Bizi izlemeye bitmeme ediniz.” dedi.

Bakan Karaismailoğlu, Siirt’teki temasları kapsamında beraberinde Vali Osman Hacıbektaşoğlu, Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu, AK Parti Milletvekili Osman Harabelik ile 11 Orak Ayı 2020’birlikte hizmete açılan Beğendik (Botan) Köprüsü’nde incelemelerde bulundu.

Bakanlık yerine 20 yıldır yaptıkları prestijli çalışmalardan birinin birlikte bu güreşçi köprüsü olduğunu anlatım fail Karaismailoğlu, Beğendik Köprüsü’nün Türkiye’nin arz detaylı köprüsü olduğunu söyledi.

165 metre yüksekliğinde, 450 metre uzunluğunda, 15 metre genişliğinde, Bitlis’in Hizan ilçesini Siirt’in Pervari ilçesine bağlayan çokça bulunmaz bu hizmetin 2 yıl önceki tamamlanarak, ulaşıma açıldığını anımsatan Karaismailoğlu, bu güreşçi köprüsü yapılmadan önce saatler süren yolculukların, ulaşımda yaşanan sıkıntıların çıktı evvelden kaldığını belirtti.

“Yatırımlarımız artarak devam ediyor”

Karaismailoğlu, vatandaşların bu hizmeti fazlasıyla adalet ettiğini anlatarak, bu hizmeti vatandaşlarla buluşturmanın gururunu yaşadıklarını anlatım etti.

Bu projelerin haddinden fazla daha önce bitmesi gerektiğini anlatan Karaismailoğlu, “Maatteessüf bizi ayrımsız terör belasına bulaştıranlar, terörle vaktimizi, paramızı çalanlar bu projenin gecikmesine illet oldular. Ama bölgede dirlik var, atılganlık var. Dirlik ve yiğitlik olan yerde yatırımlarımız artarak bitmeme ediyor. Çiftçilerimiz, sanayicilerimiz kazanıyor, öğrencilerimiz okullarına rahatlıkla gidiyor. Bölgede tahammülfersa bir dirlik ve kazançlı dirimlik var. İnşallah bunlar artarak devam edecek.” diye konuştu.

Yaptıkları 1 liralık ulaştırma altyapısının milli gelire, üretime 10 merhametsizce etkisinin olduğunu dile getiren Karaismailoğlu, bu bilinçle ülkenin rastgele tarafında yatırımların artarak devam ettiğini rapor etti.

Karaismailoğlu, dış satım hacmindeki artışın de bu dinamik enfrastrüktür projeleri sebebiyle olduğuna bel ederek, dünyanın sunma mebzul teknolojilerini kullanarak yaptıkları bu dar projelerde bu mevki insanının çalıştığını, bunun büyük benzeri çalım olduğunu söyledi.

Beğendik Köprüsü’nden hizmete açıldığı günden bu yana 1,5 milyon aracın geçtiğine dikkati calip Karaismailoğlu, “Bu güreşçi köprüsü olmasaydı belki bu yolculukların yarısı yapılmayacaktı, yapılsa üstelik tahakküm yolculuklar olacak, antlaşma, akaryakıt, duygusal ve para kaybı bitmeme edecekti.” dedi.

“Türkiye büyüyecek”

Karaismailoğlu, 20 yıl öncesinde ülkenin başka öncelikleri olduğunu, bu nedenle bu hizmetlerin yapılmadığını anlatarak, “Milletimize hayır olacak kadrolar yoktu. Sonuç 20 yılın yeryüzü şişman avantajı dinç şef, kol ve ferman sayesinde bu projeler bir zaman geçmiş bitiyor. Bu dallı güllü kadrolarla hep projeleri arz bodur zamanda bitirip, vatanımızın, milletimizin hizmetine sunacağız. İnşallah Türkiye büyüyecek, Türkiye ile Siirt, Pervari büyüyecek. Bu vatana aşıramento kadrolarla hizmetlerimize, yatırımlarımıza bitmeme edeceğiz. Bizi izlemeye bitmeme ediniz.” ifadelerini kullandı.

Bakan Karaismailoğlu, elan yapacakları çokça işlerin olduğunu, gurur veren projelere devam edeceklerini, ülkeyi karış karış gezmeyi sürdüreceklerini sözlerine eklediShare: