Erzincan haberi! Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın telekonferansla bağlandığı törenle Kemah Zeynal Karakoç Cem ve Hars Evi açıldı

Erzincan’ın Kemah ilçesinde yapımı tamamlanan Alevi Kültür Derneği Kemah Zeynal Karakoç Cem ve Ekin Evi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın telekonferans yöntemiyle bağlandığı törenle hizmete açıldı.

Ülke genelinde inşası tamamlanan 4 cemevinin açılışı ile 7 cemevinin temel atma töreni Reisicumhur Erdoğan’ın telekonferans yöntemiyle bağlanmasıyla gerçekleşti.

Yapımı tamamlanan Erzincan Kemah’taki Alevi Ekin Derneği Kemah Zeynal Karakoç Çokluk ve Hars Evi’nin açılışına telekonferans yöntemiyle bağlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cemevinin videosunu izledikten sonraları, “Mekân, peyzaj düzenlemeleri kem. Onları de çalmak lazım” diye eksikliklerin giderilmesi için Erzincan Valisi Mehmet Hırsızlık’a ferman verdi.

Vali Makas, Erzincan Belediye Reisi Bekir Aksun, Kemah Kaymakamı Muhammet Şükrü Pekpak, Kemah Şehremini Osman Kemal Arslan, Alevi Firez Dernekleri Kemah Şube Başkanı Alican Binay ve dede Ahmet Hayır küşat kurdelesini kesti.

Vali Çalınmış, “İl merkezimiz ve 8 ilçemizde belirleme edilen bilcümle noksanlıklar giderilmiştir. İnşa ve ihyası yapılmıştır. Canlarımız adına şükranlarımızı yeryüzü ediyoruz Cumhurbaşkanım” dedi. – ERZİNCAN

Share: