Erzincan haberi… Erzincan’da “Huzurlu Sokaklar ve Yıldırı Suçları Uygulaması”

Erzincan İl Güven Müdürlüğünce şehir genelinde “Rahat Sokaklar ve Terör Suçları Uygulaması” yapıldı. 7 sürücüye toplamda 9 bin 448 TL para cezası uygulandı.

İçişleri Bakanlığı Inanma Genel Müdürlüğü ve Cingöz Umumi Komutanlığı ekipleri vasıtasıyla hayat ve yiğitlik ortamının devamının sağlanması, değme antlaşma ve herhangi bir yerde asayiş güçlerinin varlığını vatandaşa hissettirerek alanda görünür olunması üzere başta güvenlik ve yıldırı olayları kalkışmak amacıyla cürüm el işi amacındakilerin caydırılması, aranan şahısların yakalanması varsa suç delillerinin ele geçirilmesi amacıyla mutluluk genelinde olduğu kabil eş anlı olarak Erzincan’birlikte da “Rahat Sokaklar ve Yıldırı Suçları Uygulaması” yapıldı.

Bu çerçevede tempo halinde yapılan denetimlerde;

324 dirilik, 11 açacak, 4 kafe, 8 kahvehane, 4 park kontrol edilerek, temas olumsuzlukla karşılaşılmadı.

Eski Kemah kavşağında çakılı sefer uygulaması şeklinde yapılan denetimlerde ise 226 kişi, 86 dil arama edilerek, 3 kişiye muayenesiz miftah kullanmaktan bin 281 TL, 1 kişiye sürücü belgesiz vesile kullanmaktan 3 bin 674 TL ve miftah sahibine 3 bin 674 TL, 1 kişiye şalter sürerken telefonla konuşmaktan 427 TL, 1 kişiye kasksız motor sürmekten 196 TL, 1 kişiye ise sigortasız şalter kullanmaktan 196 TL, gelmek amacıyla toplamda 9 bin 448 TL nakdî ceza uygulandı.

Denetimlerin sıklıkla bitmeme edeceği bildirildi. – ERZİNCAN

Share: