Erzurum haber | U21 Karate Milli Takımı şampiyonaya Erzurum’da hazırlanıyor

U21 Karate Milli Takımı, Dünya Şampiyonası hazırlıklarını Erzurum’üstelik sürdürüyor. 39 sportmen ile şampiyonaya katılacak olan millilerin hedefi ise dünya şampiyonu oluşmak.

Erzurum Spor Salonu’nda antrenmanlarını sürdüren U21 Karate Milli Takımı Konya’da düzenlenecek olan, Tendürüst-Ümit Karate Dünya Şampiyonasına hazırlanıyor. Ruz ve akşam kalkışmak için koşa idman ile eli sıkı çalışan millilerin hedefi acun şampiyonu almak. Mavera yandan daha önce planlı müsabakalarda Avrupa şampiyonluğu bulunan sporcular ise şampiyonaya motive olmuş durumda bulunuyor.

“Hedefimiz acun şampiyonu gelmek”

Sporcularıyla 35 kategoride yarışacaklarını belirten U21 Karate Milli Takımı Beceri Direktörü Ertan Bronz, “Şu anda kamp sürecimiz haddinden fazla gür gidiyor. 12 Eylül’den beri kamptayız. Acun şampiyonasına sağlam aynı şekilde temizlemek istiyoruz. 35 kategoride yarışacağız. Hedeflerimiz acun şampiyonu görünmek. Bu gözyaşı kategorisinde genel klasmanda genelde evvel üç içerisinde oluyoruz. Şu an burada 39 sporcumuz var. Tığ 35 kategoride yarışacağız. 18 avrat ve 21 koca sporcumuz burada antrenmanlarını sürdürüyor. Sabah ve akşam ezanı çalışmaları koyulmak üzere koşa antrenman yapıyoruz. 3 ay geçmiş Avrupa şampiyonasında yeniden bu yaş grubunda 2’nci olduk. Birinci ve ikinci olan sporcularımız var. Dünya şampiyonasında sülale sahibiyiz Konya’bile düzenlenecek. Hedefimiz bağımlı kim birinci olmaktan yönedir” dedi.

Prag’bile planlı müsabakalarda Avrupa 1’ncisi olduğunu kaydeden Buse Tığ, “Şu dakika çalışmalarımız çok dolgunca gidiyor. Değme dönme ayrımlı farklı teknikler çıkartmaya çalışarak kendimizi geliştiriyoruz. Gayet motive durumdayız. Umarım dünyada birlikte şampiyon olacağız. Güzeşte yıl Finlandiya’da yapılan Avrupa şampiyonasında 3’ncü oldum. Bu sene Prag’üstelik yapılan Avrupa şampiyonasında bile birinci oldum. Ülkemi sunu mebzul şekilde temaşa ettiğim üzere çokça mutluyum” açıklamalarında bulundu.

Motivasyon anlamında haddinden fazla gani durumda olduklarını dahi belirten Süleyman Aydemir, “Hazırlıklarımız çokça ongun gidiyor. Maneviyat motivasyonumuz haddinden fazla gani durumda bulunuyor. Maharet ekibimiz bizi haddinden fazla dolgunca çalıştırıyor. Umarım acun şampiyonu olacağız. 2021-2022 yıllarında Avrupa şampiyonu oldum” diye konuştu. – ERZURUM

Share: