Erzurum ruzname haberi… Erzurum Valisi Memiş İl Eş Güdüm Asamble Toplantısı’nda konuştu

Erzurum Valisi Okay Memiş, amme yatırımlarının adaletli ve planlı bir şekilde vatandaşa ulaştırıldığını, yapılan projelerle kent ekonomisinin canlandığını bildirdi.

Vali Memiş’in başkanlığında Erzurum İl Koordinasyon Kurulu 4. Dolaşma Toplantısı, Il güruh salonunda gelgel amirleri ve müdürlerinin katılımıyla yapıldı.

Memiş, burada yaptığı konuşmada, kurum müdürlerinin çalışmalarını kulaktan, kente yapılan yatırımlar üzerine vukuf verdi.

Erzurum’bile 2022 yılı teşrinievvel kocaoğlan sonu itibariyle 757 projenin hayata geçirildiğini belirten Memiş, “Amme hizmetlerini adaletli ayrımsız şekilde vatandaşa götürdük. Doğrusu bu bizim boynumuzun üstelik borcu. Zira devletin dini adalettir. O düsturdan akım ediyoruz.” dedi.

Memiş, Erzurum’un tarım ve hayvancılıkta balaban bire bir potansiyele eş olduğunu aktardı.

Türkiye’de hububatın yüzdelik 2’sinin Erzurum’bile yetiştirildiğini hatırlatan Memiş, şöyle konuştu:

“Hep koşullar ve coğrafya itibariyle basit ayrımsız yerde yaşamıyoruz. Türkiye’de arz çok merası olan tıpkı iliz. Hayvancılıkta Türkiye’nin ayrımsız numarası olmamızı öğütleyen bu tehlikesiz adımlarla ilerliyoruz. Bilcümle paydaşlarımızla gelişigüzel bu iki alanda çalışmalarımız sürüyor. Erzurum ekonomisinin balaban bire bir bölümü vücut ve benzen hayvancılığından sağlanıyor. Bu alanlarda makbul projeler yapıyoruz. 4 sene içinde et ve süt hayvancılığında özellikle kocabaş hayvancılıkta yoğun mesafeler alıyoruz. Normal artışlar almanak 2-3 bin evet. Tığ, 4 yılda 200 bine yakın artma sağladık. Elimizde sihirli çevgen namevcut. Ancak akilane projeler uyguladık. Ağızotu bitkisi tohumu desteklemesi projesi var. Bu projede 1500 tona yaklaştık. Efsanevi yemlerini vatandaşlara ulaştırdık, 10 bin çiftçiye ulaştı.”

Memiş, hayvancılıkta bildirme yüce girdinin ağızotu olduğunu ve desteklerle besicinin yüzünün güldürüldüğünü dile getirdi.

Toplantı, alım müdürlerinin yürüttükleri projeler karşı bilgilendirmesinin arkası sıra sona erdi.

Share: