Erzurum tutum haberleri: Kosova Kalkınma Bakanı Fikrim Damka, Erzurum’a geliyor

Türk Devletleri Teşkilatı Aksakallar Konseyi Başkanı Binali Yıldırım’ın davetlisi yerine Erzincan’a mevrut Kosova Kalkınma Bakanı/ KDTP Genel Başkanı Fikrim Damka ve Eko Avrasya Vakfı yöneticileri, bir saf temaslarda mevcut olmak amacıyla 12 Teşrinievvel tarihinde Erzurum’da olacaklar.

EkoAvrasya Vakfı tarafından gerçekleştirilecek olan izlence çerçevesinde Erzurum Valisi Okay Memiş, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Mehmet Kerte, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı ile tıpkısı araya ati olan Kosova Kalkınma Bakanı Fikrim Damka, Gün Doğusu Anadolu İhracatçılar Birliği ve Erzurum Ticaret Borsası yöneticileri ile bile iki devlet arasında ki ekonomik ilişkilerin güçlenmesi hususunda fikir alışverişinde bulunacak.

Ortak tarihi eski ve beraberlik bağları temelinde ilerlemekte olan Türkiye-Kosova İlişkilerine katkı arz etmek için Erzurum’a tıpkı faaliyet ziyareti gerçekleştireceklerini tabir eden EkoAvrasya Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Hikmet Aziz, “Kosova ile Türkiye arasında soylu erki ilişkilerin geliştirilmesi, ticari konularda sınama aktarımı ve bilgelik alışverişinin sağlanması üzere Şarki Anadolu İhracatçılar Birliği ve Erzurum Tecim Borsası yöneticileri ile bire bir araya geleceğiz. Türkiye, yatırımda ve ticarette Kosova’nın sunma heybetli partnerleri beyninde meydan almaktadır. Bulunan potansiyele arkalamak ve tarihi kardeşliğe ulama sunmak amacıyla kuma karın ile muamele etmek durumundayız” dedi.

Merkezi Ankara’da mevcut EkoAvrasya Vakfı, Avrasya ülkeleri ile ülkemiz arasındaki hesaplı, sosyal ve kültürel ilişkilerin elan hayatiyetli benzeri yapıya kavuşturulabilmesine ve sürdürülebilmesine müzaheret etmek için faaliyetlerini on yedi yıldır sakır sakır devam ettiriyor. – ERZURUM

Share: