Erzurum vukuf | Kosova Bölgesel Kalkınma Bakanı Damka, Erzurum Tecim Borsasını musahabe etti

Kosova Kalkınma Bakanı ve tıpkısı zamanda Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP) Genel Başkanı Fikrim Damka, Erzurum Tecim Borsası’nı müzakere ederek, Umumi Heyet Başkanı Hakan Oral ile bire bir araya geldi.

Merkezi Ankara’bile mevcut Eko Avrasya Vakfı’nın birleştirme ettiği bire bir sekans program çerçevesinde önceki Erzincan’a, ardından Erzurum’a mevrut Kosova Kalkınma Bakanı Fikrim Damka ile beraberindeki Yankı Avrasya Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eren, Yankı Avrasya Yönetim Kurulu Vekili Eksiksizlik Kurnaz, Dürüst Tümen 22. Dönüş Adana Saylav Recep Acayip ile Yankı Avrasya Yönetim Kurulu Üyesi Hamaset Akgül, Erzurum Tecim Borsasını görüşme ederek, Umumi Heyet Başkanı Kağan Oral ile istişarelerde bulundular. Ziyarette Erzurum Tecim Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kağan Oral vasıtasıyla ağırlanan Nazır Fikrim Damka’ya mıntıka ve şehir ekonomisi başta kalkışmak amacıyla iki devlet arasındaki iş fırsatları ile yatırım konuları ve geçtiğimiz aylarlar da hizmete giren e-tecim sitesi erzurumcarsıpazar.com üzerine bilgiler verildi.

Türkiye ile Kosova arasındaki işbirliği ve beraber düzenlenen çalışmalara iri ehemmiyet verdiklerini tamlayan Erzurum Tecim Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kağan Oral, iki ülke beyninde bitmeme eden kazançlı, kültürel ve içtimai alanlarda işbirliğinin artırmak üzere seçkin antlaşma çalışmaya amade olduklarını, ilimizde ve ülkemizde düzenlenen fuar ve organizasyonlarda dahi Kosovalı işadamlarımızı konuk etmekten bahtiyarlık duyacaklarını kaydetti.

Kosova Kalkınma Bakanı Fikrim Damka ise Erzurum’bile olmaktan nazik bahtiyarlık duyduğunu söyledi. Vekil Damka “İki ülke arasındaki ticari ve kazançlı yatırımlarımız herhangi bir sabık çevrim artarak bitmeme etmektedir, bugün Erzurum’dahi gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerin iki ülke arasındaki hesaplı ve ticari faaliyetleri bir aşama henüz ileriye götürecektir” dedi.

Öte yandan ziyaretin anısına Erzurum Ticaret Borsası Umumi Heyet Başkanı Melik Oral, Üstünde Erzurum Ticaret Borsası Logosu bulunan bakır işlemeli plaket arz ederken, Kosova Kalkınma Bakanı Fikrim Damka ise Komutan Ağızcıl’a işlemeli fayans ihsan etti. – ERZURUM

Share: