Erzurum yerel haberi | Başbuğ Basamak: “Türkiye’bile yer haşat suyu kullanan illerden biri üstelik elbette Erzurum’dur”

Erzurum Büyükşehir Şehremini Mehmet Kademe, “Türkiye genelinde yeryüzü haleldar suyu kullanan illerden biri da şüphesiz Erzurum’dur” dedi.

Kentteki adım yatırımların bitmeme ettiğini ifade eden Komutan Sekmen, şu değerlendirmede bulundu: “Erzurum’üstelik vatandaşlarımızın dirim standartlarını yükseltmek amacıyla var gücümüzle çalışıyoruz. Erzurum; Liderimiz, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çizdiği faziletli ufukla, bizlere sunduğu destekle seçkin alanda ilkleri işlek bire bir kent konumuna ulaştı. Erzurum; eğitimden turizme, kentsel dönüşümden çevreye, ulaşımdan imara, çağdaş ve konforlu yollardan ekincilik ve hayvancılıktaki doruk yatırımlara, spordan sanata, kültürden toplumsal emanet varıncaya büyüklüğünde seçme alanda tabiri yerindeyse başa güreşiyor. Bütün bu yatırımları icra ederken tabir ettiğimiz ve bizi anlatan biricik benzeri manifestomuz var. Tığ; halkımız ve eren milletimizin hizmetkarıyız. ‘Yarın değil bugün’ diyerek ermiş şehrimizi bellik tıpkı kente tevcih etmek amacıyla hangi gerekiyorsa yapıyoruz ve yapmaya de bitmeme edeceğiz.”

“Erzurum, yeryüzü ucuz suyu kullanıyor”

Komutan Mehmet Basamak, Erzurum’un 30 Büyükşehir içerisinde suyu arz muhtel kullanan illerden biri olduğunu kaydetti. Hane, şöyle konuştu: “Zahir ki ilimizde su kaynaklarını koruyup altyapımızı güçlendirdiysek, nasıl ki tarihi çeşmelerimizi koruyarak ecdat yadigarına eş çıktıysak, akarsu kullanımında de Türkiye’deki Büyükşehirler ortada en kötümser suyu hemşehrilerimizin istifadesine sunduk. Erzurum; Türkiye’da yeryüzü ucuz suyun kullanıldığı illerden birisi Dünya’daki içmece suyu standartlarına uygun, en yüksek kaliteyi barındıran antrparantez ve hatta ambalajlanarak piyasaya sürülen bir nice sudan bile mineral açısından elan birlikte zengin olan Erzurum suyunu şehrimize yeryüzü hesaplı koşullarda sunmanın baştan sona kıvancını yaşıyoruz.” – ERZURUM

Share: