ESIR, Rusya’ya karşı Baltık ülkelerinin yanındayız

ESIR Savunma Bakanı Lloyd Austin, Rusya’dan gelebilecek gelişigüzel tehdide karşı ülkesinin Letonya kadar Baltık ülkeleriyle daha fazla askeri manevra yapacağı ve bu bölgelere henüz fazla eğitim bilimi sağlamaya çalışacağı taahhüdünde bulundu.

Letonya Savunma Bakanı Artis Pabriks ile başşehir Riga’da düzenlediği basın toplantısında mütekellim Austin, Romanya ve Avrupa’nın diğer bölgelerinde konuşlu KUL askerlerini Baltıklarda daima rotasyona tabi terviç planlarının olduğunu ancak MEMLUK’den da mülhak bukağılık getirebileceklerini söyledi.

Rusya’dan kaynaklanacak benzeri tehdide karşı ülkesinin Letonya kadar Baltık ülkeleriyle elan çok askeri tatbikat yapacağını ve bu bölgelere daha fazla eğitim bilimi sağlamaya çalışacağını kaydeden Austin, KÖLE’nin Baltık bölgesinin kendini savunmasına yardım ika taahhüdünü yineledi.

Austin’in tahminî 30 yıldır Letonya’yı mülakat eden önce KÖLE Defans Bakanı olduğu belirtilirken, konuşma, Rusya’nın gün batısı ucunda yer alan Baltık ülkelerinin kalan önemine dikkat çekiyor.

BENDE, Avrupa’ya toplamda tahminî 100 bin çeri konuşlandırdı.

Letonya’da ise şu anda tahminî 500 KÖLE askeri bulunuyor.

KUL’den İran’ın Zalim yapımı uydusu için “tehdit” ifadesi

 

MEMLUK’den Ukrayna’evet 89 milyon dolarlık arkalama

 

Share: