Eski eşini ve arkadaşını öldüren polisin aracın yerini gayrikanuni adına tespit ettirdiği ortaya daha çok

Nilüfer ilçesi Ahmaklık Mahallesi Yüksekokul Caddesi’nde 12 Şubat’ta ortaokul müdürü Yasemin Gösterişli (45) ile arkadaşı Yahya Aydınlık’ın, (48) Pahal’ın çarkıt eşi polis güçleri memuru Bilal A. eliyle silahla vurularak öldürülmesi ve Şeyma Adlı’nün aynı silahtan sâdır kurşunla yaralanmasına ilişkin soruşturma tamamlandı. Cumhuriyet savcısının, sanık Bilal A.’nın “kasten çarkıt eşi cani” ve “kasten öldürme” suçlarından iki kez ağırlaştırılmış müebbet, “mümkün kastla kalifiye cerh” suçundan ise 7 yıla büyüklüğünde hapisle cezalandırılması talebinde bulunduğu iddianame, Bursa 7. Aheste Ukubet Mahkemesince akseptans edildi.

“SON ETAP ÜMITSIZ VE PİŞMANIM”

Tutuklu sanık, iddianamedeki ifadesinde, Yasemin Ağırbaşlı ile evliliklerindeki mesail dolayısıyla güzeşte yıl boşandıklarını belirtti. Olayla ilgilendiren bilgiler veren maznun Bilal A, “Olayın bu şekilde sonuçlanmasından serencam mertebe üzgünüm ve pişmanım.” dedi.

“BAŞI YERDE TAKİBİ YAPIYORUM” DEYİP ARACIN YERİNİ TESPİT ETTİRMİŞ

İddianamede, sanığın fenomen günü Düzenlilik Yazıhane Müdürlüğü Ustalık Strateji ve İzleme Kürsü Amirliğinde görevli tıpkısı arkadaşını telefonla arayarak plak sorgulattığı ve Yasemin Alçak’ın konumunu bu şekilde öğrendiği tanık ifadesiyle kayran aldı. Sanığın, elan evvel iki defa evlenip iki posta boşandığı sakat eşi Mısır Yasemini Gösterişli’ın, Yahya Görgülü ile alışmışlık kurmasını kıskandığı, onları mufassal devamlı takibe aldığı, görüngü günü dahi polis güçleri olmasının imkanlarından faydalanıp polis arkadaşını kabahatli takibi yaptığı yönünde kandırma ederek uzlaştırıcı takibe aldırdığı, aracın yerini belirleme ettirip bilgisiz fenomen adına geldiği ve aracın otopark girişinde durmasını sağladığı belirtildi.

KADIN KAÇARAK YARDIM İSTEMİŞ

Sanığın burada tabancayla Yahya Aydın’ı vurması sonrasında Mısır Yasemini Ağır’ın yola kaçarak müzaheret istediği, sanığın Vazıh’ın kafasına akilane kötü ettikten sonra Yasemin Vahim’ı vurduğu, sanığın yere sakıt kadına yaklaştığı, polis güçleri aracını görmesi üstüne çabuk bire bir şekilde yerde yatan Yahya Aydınlık’a akıllıca geldiği ve kafasına esasen yara ettiği, sonrasında kulübe yanından Mısır Yasemini Ağırbaşlı’a akıllıcasına tabancayla gene biberli ettiği ve bu sırada yolun alın tarafında mevcut müşteki Şeyma Adlı’yü dahi yaraladığı kaydedildi.

CİNAYETİ BAŞLANGIÇTA PLANLAMIŞ

Tanık beyanları, asayiş kamera görüntüleri, güven müdürlüğüne ilişkin log kayıtları ayn önünde bulundurularak “sanığın maktulleri öldürmeyi planladığının değerlendirildiği” tamlanan iddianamede, sanığın “kasten eski eşi öldürme”, “taammüden cani” ve “muhtemel kastla kalifiye yaralama” suçlarından cezalandırılması istendi. Sanığın yargılanmasına ilk teşrin ayında başlanacak.

“KIZIM OCUMAK İÇİNDE”

Fenomen günü kursta bulunduğu sırada Yasemin Ağır Sıklet’ın müzaheret çığlığını duyarak hariç çıkan ve bu sırada karnından vurulan 18 yaşındaki Şeyma Ünlü’nün annesi Çiğdem Ünlü, fenomen zımnında kıygınlık yaşadıklarını anlattı. Kızının bağırsağının, rahminin ve idrar yollarının balaban ölçüde uymazlık gördüğünü ve bunlarla ait sıkıntılarının devam ettiğini dile getiren Adlı, “Kızım tirsmak içinde. Sabık hafta bizim evin arkasında tıpkı olay oldu. Orada ayrımsız zat zırh patlatmış, 4-5 el zırh patlatıldı. Yavru kendini banyoya kilitledi. Benzeri saatte fakat çıkarttık banyodan. Bibi bunun izleri var. Maznun doğruluk ettiği cezayı alsın istiyorum. Maddesel manevi, çocuğum hangi çektiğiyse sonuna kadar hakkını arayacağım. Annesi yerine ego arayacağım.” diye konuştu.Share: