Eskişehirli atıcılar şampiyonada liyakatli sonuçlar elde etti

Zafer Kupası Türkiye Şampiyonası’nda Eskişehirli sporcular hem takım halinde hem de ferdi kendisine kudretli sonuçlar elde ettiler.

Sakarya’de düzenlenen Zafer Kupası Türkiye Şampiyonası sona erdi. 22-29 Ağustos tarihleri beyninde planlı yarışmada Eskişehirli sporcular, dereceleri ile ilgi çekti. Azametli Silahlar 10 metre Tabanca Balaban Kadınlar kategorisinde Gülçin Güler, Damla Gürler ve Bilgili Sürücü; topluluk adına Türkiye 3’ncülüğünü elde ettiler. Alımlı Silahlar 10 metre Tüfek Branşı Büyük Kadınlar’birlikte üstelik Ceylin Eren Türkiye 2’ncisi oldu. Yeniden benzeri tabur olan 10 metre Tüfek Branşı Büyük Kadınlar’bile; Ceylin Ermiş, Zeynep Gökçe Demirci ve Ayşenur Yılmayan bando halinde Türkiye 3’ncülüğüne imza attılar.

Zeynep Mavi Demirci, Eylül ayında Polonya’de yapılacak olan coşkun silahlar Avrupa Şampiyonası’nda; Ceylin Ermiş ise Ekim’üstelik Mısır’de gerçekleştirilecek olan Acun Şampiyonası’nda Milli Mızıka sporcusu olarak hem Türkiye’yi hem bile Eskişehir’i olta edecekler. – ESKİŞEHİR

Share: