Esmer yollarında boyut

Kara yollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde kısık gidilmesi, gidiş geliş bel ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Umumi Müdürlüğünün posta durumu bültenine göre, TEM Otoyolu’nun İzmit Günindi-Kandıra kavşakları İstanbul- Ankara yönünde üstyapı ve asfaltlama çalışmaları gerçekleştiriliyor. Bu nedenle otoyolun söz konusu kesimi trafiğe kapatılarak, sürücüler İzmit Mağrip Kavşağı’ndan D-100 yoluna yönlendiriliyor. Icraat hafta içi değme çağ 22.00-06.00 saatlerinde yapılıyor.

Küçük Asya Otoyolu’nun Düzce- Kaynaşlı kavşakları 7-9. kilometrelerinde üstyapı ıslah çalışmaları sürdürülüyor. Bu sebeple söz konusu mevkide otoyolun Ankara-İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak, erişim sair yönde 2 şeritten, Ankara istikametinde bir şeritten sağlanıyor.

Küçük Asya Otoyolu’nun Yeniçağa-Dörtdivan kavşakları 0-3 ve 8-10. kilometrelerinde üstyapı tamirat çalışmaları zımnında Ankara istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşıma gayrı istikametten iki yönlü cevaz veriliyor. Icraat nedeniyle Dörtdivan Kavşağı üstelik trafiğe kapatıldı.

Yalova-İzmit yolundaki K-3 Endüstri Köprülü Kavşağı’nın İzmit istikametinde tamirat çalışmaları dolayısıyla muvasala yan yoldan sağlanıyor.

Erdemli-Silifke-Taşucu yolunun 30-34. kilometrelerinde (Büyükeceli ve Yanışlı arası) patlatmalı imal çalışmaları cihetiyle 09.00-17.00 saatlerinde muvasala kontrollü gerçekleştiriliyor.

Ankara- Konya yolunun Gölbaşı şehir geçişi 2-6. kilometrelerinde köprü genişletme ve üstyapı restorasyon çalışmaları zımnında Konya-Ankara istikameti trafiğe kapatılarak, erişim farklı istikametten iki cepheli bitmeme ediyor.

Bursa-İnegöl-Bozüyük yolunun Bozüyük-İnegöl istikameti 47-58. kilometrelerinde asfalt restorasyon çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle bahis konusu anlaşma trafiğe kapatılarak, ulaşıma farklı istikametten iki taraflı cevaz veriliyor.

İnebolu-Yeryüzü- Kastamonu yolunun 17-25. kilometrelerindeki asfalt sathi istila, Sivas-Zara yolunun 19-25. kilometrelerindeki üstyapı yenileme, Kayseri- Niğde yolunun 22-29. kilometrelerindeki bakım, tamir ve asfalt çalışmaları sebebiyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine ilgi etmeleri gerekiyor.

Share: