Esmer yollarında uzanım

Kara yollarının imal, hizmet ve tamirat çalışmaları sürdürülen kesimlerinde dokunaklı gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Umumi Müdürlüğünün kat durumu bültenine bakarak, Küçük Asya Otoyolu’nun Çamlıdere ile Kızılcahamam kavşakları arasındaki Buğralar Köprüsü İstanbul yönünde derz onarım çalışması gerçekleştiriliyor. Bu nedenle yolun sağ şeridi trafiğe kapatılarak, ulaşım sair şeritlerden sağlanıyor.

Ankara- Niğde Otoyolu Kırşehir angajman yolunun 1-2. kilometrelerindeki imal çalışması cihetiyle erişim bölünmüş yolun bire bir bölümünden iki yönlü sürdürülüyor.

TEMA Otoyolu’nun İzmit Batı-Kandıra kavşakları İstanbul-Ankara yönünde üstyapı ve asfaltlama çalışmaları yapılıyor. Bu kesimde sürücüler İzmit Günindi Kavşağı’ndan D-100 yoluna yönlendiriliyor. Icraat hafta içi herhangi bir dönem 22.00-06.00 saatlerinde devam edecek.

Ankara Belde Otoyolu’nun Ayaş- Sincan kavşakları 0-1. kilometrelerinde genleşme derzi tamirat çalışmaları nedeniyle Ayaş Kavşağı kent merkezi alt bölüm kolu trafiğe kapatılarak, ulaşım mütenavip kavşaklardan sağlanıyor.

Erdemli-Silifke-Taşucu yolunun 30-34. kilometrelerinde (Büyükeceli ve Yanışlı arası) patlatmalı yapım çalışmaları dolayısıyla 09.00-17.00 saatlerinde ulaşıma kontrollü cevaz veriliyor.

Çanakkale- Balıkesir yolunun 9-17. kilometrelerinde güreşçi köprüsü hizmet ve tamir çalışmaları yapılıyor. Bu sebeple öğün trafiğe kapatılarak, muvasala Müstecap- Habipler istikametinden gerçekleştiriliyor.

Bingöl- Solhan yolunun 44-49, Tokat- Turhal yolunun 0-1. kilometrelerindeki yapım çalışmaları dolayısıyla söz konusu kesimlerde muvasala kontrollü sürdürülüyor.

Tokat- Sivas ülke sınırı- Yıldızeli yolunun 3-13. kilometrelerinde yüzeysel şümul çalışmaları dolayısıyla sürücülerin trafik bel ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Artvin- Erzurum yolunun 1-50. kilometrelerinde bayır temizliği ve çelik ağ aplikasyon çalışması cihetiyle 08.00-18.00 saatlerinde erişim tek şeritten kontrollü sağlanıyor.

Share: