Etkili yayında gelen itirafla 13 yıl evvel kaybolan işçinin cinayete kurban gittiği ortaya bundan sonra

Denizli’den Muğla’nın Menteşe ilçesi Yeşilyurt Mahallesi’ne inşaat işlerinde işlemek üzere gelen Alay Tosun, 2009 yılında kayboldu. 13 yıl geçmiş kaybolan vatandaşın cinayete kurban gidebileceği şüphesi üstüne mesai başlatıldı. Saraka Boğa’un Yeşilyurt Mahallesi’nde inşaatlarda çalıştığı evlerde ekipler kırılan burunlu köpeklerle kontrol yaptı. Hezel Tosun’un inşaatında çalıştığı tıpkı familya ve çevresinde hassas kibirli köpeklerle yapılan aramada seçkin bulguya rastlanmadı.

YASAK AMOR İDDİASI

Cinayet şüphesinin arkası sıra ölen kişinin eşi İmran Kele ve oğlu Çok Boğa’un müracaatı konusunda laf özel bir monitör kanalında yayınlanan “Didem Arlan ile Vazgeçeme” programına taşındı. Programa ölen Söz Kele’un eşi İmran Kele, en üst gören gelişim arkadaşı Veysel Turhan, Turhan’ın kız kardeşi Hacer Turhan, eşi Kezban Turhan ve Veysel Turhan’ın kardeşi Eksiksizlik Turhan katıldı. Söz Tosun’un eşi İmran’ın “Eşim bana ispirto aldıktan sonraları Keziban ile gelişigüzel oldum” dediği açıklaması sonrası muhit karıştı. Kezban’ın bu sözleri reddetmesinin arkası sıra görümcesi Hacer ile yüzleşmesindeki savunması herkesi şaşırttı. Keziban’ın “Kortej Kele ile ilişkim olduğunu görümcem Hacer’e söyledim ama ben hezel yaptım, ağzını aradım” demesi bir anda soruşturmanın şeklini değiştirdi.

GÖRÜMCE HERHANGI BIR ŞEYİ İTİRAF ETTİ

Konuşmalar sonucu görümce Hacer abisi Veysel’in kendisine, “Meze’ı tuzağa çektik, inşaata çağırdık, iki halk acı yazar öldürdük, cesedi inşaat çukuruna gömdük, kafasını de bedeninden ayırıp tıpkısı mağaraya attık” sözleri ile cinayeti itiraf ettiğini söyledi. Veysel Turhan ve karısı Keziban, Hacer’in iddialarını reddetti. Gelen itiraf sonrasında faal yayında Veysel Turhan ve eşi Kezban Turhan gözaltına alınırken, değişik berbat olan Veysel Turhan’ın kardeşi Kemal Turhan dahi yakalandı. Şüphelilerin sorgulanmak amacıyla Denizli’ye getirildiği, rapor işlemlerinin peşi sıra Alay Tosun’un öldürüp gömdüklerini ati sürdükleri Muğla’de çalışmaların yapılacağı öğrenildi.

Share: