Fendoğlu, “Geçmiş ülkemiz ve milletimiz, sonradan partimiz diyoruz”

Milliyetçi Cereyan Partisi (MHP) Malatya Saylav ve partinin MYK üyesi Mehmet Fendoğlu, rustik mahalleri ziyaretinde yaptığı açıklamada,”Geçmiş ülkemiz ve milletimiz, bilahare partimiz diyoruz” dedi. Fendoğlu, MHP kendisine seçimden bilahare şimdiye büyüklüğünde 420 rustik mahalleyi yegâne biricik mülakat ettiklerini, Battalgazi ve Yeşilyurt ilçesinin kalan kırsalh mahallelerini de bir tane bir tane görüşme etmeye başladıklarını bildirdi.

MHP Malatya Mebus ve partinin MYK üyesi Mehmet Fendoğlu, MHP Malatya İl Başkanlığı ve MHP Battalgazi İlçe Başkanlığının koordinesinde rustik mahalle ziyaretleri çerçevesinde Battalgazi ilçesinde Ilkgüz ayının böylecene kadar bitmeme edecek olan kırsal mahalle ziyaretlerine başladı. Fendoğlu yanında Hatunsuyu, Alişar, Kemerköprü, Serintepe, Hasırcı, Boran ve Toygar Mahallelerini ülfet etti. Fendoğlu, MHP İl Başbuğ Yardımcısı Veysel Karaçay, MHP Battalgazi İlçe Başkanı İlhan İlhan ve umumi heyet üyelerinde katıldığı programda MHP mahalle ve köy temsilcileri eşliğinde muhtar ve karye sakinleri ile tıpkı araya geldi.

Milletvekili Fendoğlu ziyaretlerde yaptığı konuşmada, “Bütün bölgelerimizin domestik sorunlarını biliyoruz. Sorunları lüzumlu Büyükşehir Belediyemize ve gerekse da kaymakamlık belediyelerimize ve kamu kurumlarına aktarıyoruz. Şimdiye kadar MHP namına 420 kırsal mahalleyi yegâne biricik görüşme ettik. Ziyaretlerimizde icap yerel sorunları ve gerekse üstelik merkezi hükümeti ilgilendiren sorunları ayar ettik ve her platformda çözümü üzere takibini yaptık, yapmaya birlikte bitmeme ediyoruz. Merkezi hükümeti ilgilendiren sorunları bire bir köylerimizin isimlerini kayıtlara geçirerek anlattık. Şu anda Battalgazi ve Yeşilyurt ilçelerimizin köylerini yegâne tek müzakere etmeye başladık. Vatandaşlarımızı ve muhtarlarımızı kulaktan Yeşilyurt ve Battalgazi ilçelerimizdeki yerel ve umumi sorunlarında tek bir tane takipçisi olacağım. Vatandaşlarımıza ziyaretlerinde göstermiş oldukları bağ ve destekler amacıyla teşekkürname ediyorum. Seçimden öncede köylerimizi tek yegâne ziyaret etmiştim, seçimden sonrada köylerimizi bir tane biricik görüşme ediyorum” dedi.

“Önceki ülkemiz ve milletimiz, sonradan partimiz diyoruz”

Fendoğlu, 2023 seçimini haddinden fazla yetişkin olduğunu belirterek, “Eğer koca olan mutluluk ve milletimiz ise, tığ siyaseti tıpkısı kenara bıraktık hakim liderimiz Heybet Bahçeli’nin liderliğinde önce ülkemiz ve milletimiz, sonra partimiz diyoruz. 2023’birlikte çokça majör aynı seçime gireceğiz. Kırgınlıkları, kızgınlıkları benzeri kenara bırakarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın seçilmesini ve topluluk İttifakının bitmeme etmesi amacıyla mesai yürütüyoruz. MHP’nin önceliği mutluluk ve millettir” ifadesini kullandı. – MALATYA

Share: