Finans şirketi patronu ve çalışanları dolandırıcılıktan tutuklandı

– Para şirketi patronu ve çalışanları dolandırıcılıktan tutuklandı

BARTIN – Bartın’da ayyarlık operasyonunda aralarında mal şirketi sahibi olan Çaycumaspor Kulübü Başkanı E.E. ile alay malay aralarında iştirak çalışanlarının dahi kayran aldığı 6 sevimli tutuklandı.

Bartın İl Inanma Müdürlüğü Kaçakçılık ve Birleştirme Suçlarla Savaş Idarehane Müdürlüğünce; kişinin kavrama yeteneğinin zayıflığından bilistifade, vezneci ve itimat kurumlarının açacak adına kullanılarak, banka evet üstelik diğer itimat kurumlarınca tahsis edilmemesi müstelzim kredinin açılmasını ulaşmak kabil yöntemlerle kalifiye dolandırıcılık suçu faaliyeti işledikleri değerlendirilen mal şirketi çalışanları düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

Operasyonda Çaycumaspor Kulübü Başkanı ve tıpkısı zamanda para şirketi sahibi E.E.’nin de aralarında 13 kaba gözaltına alınırken şüphelilerin adreslerinde ve işyerlerinde yapılan aramalarda çok sayıda yüreklilik sözleşmesi, vatandaşların yüreklilik bilgileri olan andaç, 1 nüsha çek, çok sayıda senet, cesaret kartları, haddinden fazla sayıda anlaşma iptal belgesi, 7 sayı anahtar sözleşmesi, 10 skor futbolcu lisansı, 1 adet ruhsatsız tabanca ve 70 nüsha mermi ile çokça sayıda sayısal malzeme ele geçirildi.

Gözaltına alınan şahıslardan şeriklik sahibi E.E. ile alay malay B.Ü, E.A, E.G, C.A ve O.G çıkarıldıkları mahkeme yoluyla tutuklanırken 5 kaba halkında adli arama kararı 1 keleş için ise aile hapsi verildi.

Share: