Finans şirketi patronu ve çalışanları dolandırıcılıktan tutuklandı

Bartın’birlikte dolandırıcılık operasyonunda aralarında mal şirketi sahibi olan Çaycumaspor Kulübü Başkanı E.E. ile birlikte şeriklik çalışanlarının birlikte kayran aldığı 6 hayat tutuklandı.

Bartın İl Inanma Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Idarehane Müdürlüğünce; kişinin algılama yeteneğinin zayıflığından yararlanarak, vezneci ve güven kurumlarının miftah kendisine kullanılarak, vezneci evet bile değişik kredi kurumlarınca tahsis edilmemesi müstelzim kredinin açılmasını uydurmak kadar yöntemlerle nitelikli ayyarlık suçu faaliyeti işledikleri değerlendirilen para şirketi çalışanları planlı operasyonla gözaltına makbuz. Operasyonda, Çaycumaspor Kulübü Başkanı ve tıpkı zamanda para şirketi sahibi E.E.’nin birlikte aralarında olduğu 13 keleş gözaltına alındı. Şüphelilerin adreslerinde ve işyerlerinde yapılan aramalarda çokça sayıda emniyet sözleşmesi, vatandaşların emniyet bilgileri olan ajanda, 1 sayı çek, çokça sayıda hüccet, itimat kartları, çokça sayıda barışma fek belgesi, 7 skor açar sözleşmesi, 10 nüsha topçu lisansı, 1 skor ruhsatsız tabanca ve 70 sayı mermi ile çokça sayıda sayısal malzeme ele geçirildi.

Gözaltına alınan şahıslardan ortaklık sahibi E.E. ile birlikte B.Ü., E.A., E.G., C.A. ve O.G. çıkarıldıkları murafaa aracılığıyla tutuklanırken, 5 kaba halkında adli kontrol kararı 1 kaba karşı ise ev hapsi verildi. – BARTIN

Share: