Gailesiz haltercilerden Avrupa Şampiyonası’nda beklentiler faziletli

Döl Halter Milli Takımı Antrenörü Emrah Arslan, Gençler ve 23 Yaş Şeş Avrupa Halter Şampiyonası’ndan madalyalarla döneceklerine inandığını söyledi.

Arnavutluk’ta 15-25 Ekim’üstelik düzenlenecek şampiyonaya Eryaman’daki Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi’ndeki (TOHM) kampta hazırlanan Çocuk Halter Milli Bando Antrenörü Aslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şampiyonaya iddialı hazırlandıklarını belirterek, ” Akdeniz Oyunları, İslami Tesanüt Oyunları’nda ve Çoluk Çocuk Dünya Şampiyonası’nda madalya kazanan sporcularımızla Arnavutluk’a iddialı gideceğiz.” dedi.

Milli haltercilerin performanslarını değerlendiren Aslan, şunları söyledi:

“Avrupa şampiyonu Muhammet Furkan Özbek’ten, gençler dünya şampiyonu Yusuf Fehmi Genç’ten gene tıpkısı kategoride yarışan dünya şampiyonu Kaan Kahriman’dan Arnavutluk’ta dahi şampiyona ve madalyalar bekliyoruz. Bu zaman Gençler Dünya Şampiyonu olan Hakan Şükrü Kurnaz’dan de madalyalar bekliyoruz. Sporcularımızın maneviyat ve motivasyonlarının berenarı faziletkâr olduğunu görüyorum. Antrenmanlarımız haddinden fazla eli nimetli geçiyor, ülkemizi sunu gani şekilde oyun edeceğiz.”

Antrenör Amaç Korkmaz bile 5 Eylül’de kampa başladıklarını anlatarak, “Arnavutluk’taki şampiyona üzere çalışmalarımız geceli gündüzlü sürüyor. Haftada 6 gün, sabahleyin ve akşam koşa antrenman yapıyoruz” dedi.

Sporcuların rakiplerini da gani çözümleme ettiklerini kaydeden Korkmaz, “Çocukların performanslarını yeryüzü erdemli seviyeye deklare etmek üzere ustalık ve taktik çalışmalarımıza bitmeme ediyoruz. Kampımız 15 Ekim’dahi akıbet bulacak, 16 Ekim’bile da şampiyona için yola çıkacağız.” bilgisini verdi.

“İstiklal Marşı’mızı okutacağız”

Takım kaptanı Ramazan Kara ise 11 yaşından beri halter yaptığını belirterek, şampiyonadan çokça sayıda zer madalyayla dönmeyi hedeflediklerini belirterek, “Koparmada Avrupa şampiyonu oldum. Ayrıca yıldızlar kategorisinde silkmede Avrupa şampiyonluğum var. Dünya şampiyonasında ise bire bir kiloyla şampiyonluğu kaçırdım. Arnavutluk’ta gine İstiklal Marşı’mızı okutmak istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Share: