Gelecek Partisi Umumi Başbuğ yardımcısı Yardım gazetecilerle buluştu

Gelecek Partisi Umumi Başkan Yardımcısı Beklenti Müzaheret, Bayburt Gazeteciler Cemiyetini (BGC) musahabe ederek, gazetecilerle tıpkısı araya geldi.

BGC Başkanı Kasıt Okutmuş, İhlas Bilgelik Ajansı Muhabiri Öznur Çıpa, Küçük Asya Ajansı Muhabiri Beşir Kelleci, Bayburt Gazetesi Muhabiri Cengizhan Okutmuş ve Bayburt Bilgelik Muhabiri Elif Baykal ile bire bir süre kardeş kardeş eden Arkalama, açıklamalarda bulundu.

Gelecek Partisi Bayburt İl Başkanı Müşabih Güler ve Ati Partisi Bayburt Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Tekin’in haremlik ettiği ziyarette mütekellim Arkalama, görevi dolayısıyla Bayburtluları yakından tanıma fırsatı bulduğunu söyledi.

Emekli Büyükelçi olan ve 25 sene büyüklük dışında bulunduğunu söyleyen ve en son Viyana’da fariza yaptığını aktaran Genel Başkan Yardımcısı Müzaheret, dünyanın seçme yerindeki Bayburtluların dernekler kurarak, memleketlerini tanıttıklarını, çok pir işlere imza attıklarını tabir etti.

Bayburt’a ilk kez geldiğini amma Bayburtluları yakından tanıdığını dile getiren Müzaheret, “Yurt dışında spor takımları kuruyorlar, sergiler düzenliyorlar derken damgalarını bulundukları yerlere çok hayatiyetli şekilde vuruyorlar ve Rum insanının kimliğini bile yaşatıyorlar. Bu o kadar kilitsiz küreksiz benzeri tadımlık kim beni çok etkilemiştir. Buraya ilk defa geliyorum amma bu yörenin insanı derneklerde çok çalışkan görevler alıyorlar” dedi.

Ülkenin dış politikadaki adımlarını görevi dolayısıyla iyi gözlemlediğini ve falsolu politikalardan muhit görevinden istifa ederek Ahmet Davutoğlu’nun siyasette nöbet arkadaşı olduğunu belirten Yardım, Ati Partisi’nin Türkiye’nin yarınlarını düz yazı edebilmek amacıyla siyasal arenada ceht sarfiyat ettiğini söyledi.

Anadolu basınının önemine bile değinen Müzaheret, bu anlamda basının sorunlarının Türkiye genelinde gözlemlediklerini ve bu sıkıntılara sonuç verecek çalışmaların Gelecek Partisi kadrolarınca yapıldığını belirtti.

Bayburt’ta esnaf ziyareti gerçekleştirdikten sonra Bayburt’taki tarihi mekanları gezeceğini ifade fail Arkalama, Bayburt’un bu anlamda haddinden fazla varlıklı olduğunu sözlerine ekledi.

Umumi Başkan Yardımcısı Ümit Yardım, ’34 almanak diplomasi hayatımın özeti’ diye nitelendirdiği ‘İmparatorluklardan Cumhuriyetlere Üç Ülke Üç Başkent’ adlı kitabını Bayburt Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gaye Okutmuş’a ödül etti.

Bayburt basını ve şehirdeki tarihi mekanlar ile ilişkin bilgi veren Erek Okutmuş ise, Umumi Başkan Yarımcısı Ümit Müzaheret’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, BGC Müessis Başkanı Osman Okutmuş’un ‘Bayburtlu Celali’ ünlü kitabını ödül etti.

Ziyaret, şişman fotoğraf çekimiyle sonuç buldu. – BAYBURT

Share: