GMG Kastamonuspor, Galatasaray hazırlıklarını tamamladı

Türkiye Kupası’nda Galatasaray ile karşılaşacak olan GMG Kastamonuspor, hazırlıklarını tamamlayarak uçakla İstanbul’a cereyan etti.

GMG Kastamonuspor, Tarım Türkiye Kupası’nda Galatasaray ile karşılaşacak. Türkiye Kupası hazırlıklarını tümleç GMG Kastamonuspor, zaman uçakla İstanbul’a akıntı etti. Kastamonu’dan ayrılmadan basın toplantısı düzenleyen GMG Kastamonuspor Maharet Direktörü Mütehammil Akpunar, 19 Teşrinievvel Çarşamba haset Nef Stadyumu’nda oynanacak maç üzere fosforlu olduklarını söyledi.

“Galatasaray ile karşılaşacağımızdan mutluyuz ve heyecanlıyız”

Kastamonu’nun ve GMG Kastamonuspor’un tanıtımı açısından çok eke tıpkısı karşılaşma oynayacaklarını belirten Akpunar, “Bunun üzere mutluyuz ve heyecanlıyız” dedi.

Belirli tıpkı baziçe sistemlerinin olduğunu ve bunu sahada infaz etmek istediklerini tabir fail Akpunar, “Maçta rotasyonumuz olacak. Zira bire bir taraftan takım da bitmeme ediyor. Haddinden Fazla vahim ayrımsız maç temposundan çıktık. Veriş-Çarşamba şeklinde art arda maçlar oynadık. Alelhusus bu maçta gailesiz, hedefi olan 5-6 oyuncuma fariza vermeyi düşünüyorum” diye konuştu.

Genç isimler üzere karşılaşmanın çok balaban olduğunu vurgulayan Akpunar, “Bu maçla ait beklentim, takımdaki canlı oyuncuların hedeflerini ve potansiyelini civar plana fehmetmek olacak. Futbol kamuoyunun gözü uğrunda aynı maça çıkacağız. Bu oyuncularımız amacıyla da bir okazyon adına görüyorum. Elimizden gelenin yeryüzü iyisini yapmaya çalışacağız” şeklinde konuştu.

“Zonguldak Kömürspor maçında üç açık pozisyonumuz var amma değerlendiremedik”

Uzatma dakikalarında mevrut golle 1-0 aşınmış oldukları Zonguldak Kömürspor maçıyla ait da değerlendirmelerde bulunan Akpunar, “Ligdeki ilk yenilgimizi aldık. Zonguldak Kömürspor, iç düzlük performansı itibariyle bizim grubumuzdaki bildirme gani takım. Rakiple ilişkin önlemlerimizi almıştık. Rakibe alan tutmak için korkulu benzeri defans organizasyonları yaparak ilk yarı gol pozisyonu vermedik. İkinci nısıf biraz elan önde bastırık neticesinde uzatma dakikalarına kadar oyunun hakimi bizdik. Üç pozisyonumuz var amma değerlendiremedik. Yargıcı uzatmayı gösterdikten sonradan tığ ikinci dakikada köşe atışı yakaladık. Maçı orada bitirebilirdik, ama bizim anlayışımızda maçtan beraberlik koparalım yoktu. Ama biz örtmek istedik. Oyuncularımız çokça üstelik arzuladı. Amma bahtsız bire bir gol yedik. Ligde hiçbir madde tamam değil. Vanspor maçıyla ligi telafi edebileceğimiz gücümüz var” ifadelerini kullandı.

“Hayalini kurduğum aynı takıma karşı oynayacağımdan yağlık mutluyum”

Sezona geç başlamalarına rağmen başarılı sonuçlar aldıklarını söyleyen GMG Kastamonuspor’un genç yeteneklerinden Ömer Faruk Yücel dahi, “Sezona geç başladık. Amma mevsim başından itibaren It Canlı hocamız gençlere nasip vermeye çalışıyor. Tığ bile bu şansı değerlendirmeye çalışıyoruz. Üstümdeki formanın hakkını vermeye çalışıyorum. Önümüzde Galatasaray maçı var. O statta ve taraftarın önünde karşılaşma avutmak hayalini kurduğumuz aynı şeydi. Çokça iri aynı camiayla oynayacağız. İyi hazırlandık. Üç gün ilk bire bir karşılaşma oynadık ama bol dinlendik. Hocamız birlikte gençlere talih vereceğini söyledi. Biz da gür hazırlandık. Skordan daha çok oynayacağımız baziçe, bereketli mücadele ve göstereceğimiz özveriyle bütün taraftarlardan alkış toplamak istiyoruz. Galatasaray maçı yaklaştıkça cidden uyuyamıyor ve heyecanlanıyorum. Zira milyonlar izleyecek bu maçı. Bu şansın kıymetini hatırlamak gerekiyor. Umarım domuzuna ve keyifli bire bir karşılaşma evet” dedi.

“Kafamda daima stadı ve taraftarını hayalet ediyorum”

Çok ateşin bire bir maç oynayacaklarını ifade eden GMG Kastamonuspor’un canlı isimlerinden Mustafa Alptekin Çaylı ise, “Benim için çok ateşli tıpkı karşılaşma olacak. Bu yaşımda Galatasaray kadar bir kulübe karşı uyutmak çok dolgunca benzeri punt. Hocamız bile nasip verirse elimizden gelenin yer iyisini yapmaya çalışacağız. İki hafta önce Trabzon deplasmanında Galatasaray’ın rakip olarak önemsiz çıktığı zamandan itibaren kafamda daima o stadı ve taraftarı manzara ettim. Çalkantı ve stres oluyor amma haddinden fazla sunturlu tıpkı kalp. Bu yaşımda bunu tecrübe edinecek olmam çokça kocaman ayrımsız öz. Ben bile elimden gelenin bildirme iyisini yapacağım” diye konuştu. – KASTAMONU

Share: