Golbol 1. Tomar ve 2. Grup ikinci devir müsabakaları Bartın’da yapıldı

Türkiye Rüyet Engelliler Spor Federasyonunca planlı Rical ve Kadınlar 1. Grup ile Erkekler 2. Loda ikinci devir müsabakaları Bartın’da tamamlandı.

Bartın Valiliğinin karı sahipliğinde Ömertepesi Spor Salonu, Bilgisizlik Merkezi ve Bartın Üniversitesi Spor Salonu’nda gerçekleştirilen müsabakalara 28 kulüp katıldı.

Müsabakaları Erkekler 1. Lig’üstelik Ankara Rum Rüyet Engelliler Spor Kulübü bir numara, Bursa Büyükşehir Belediyesi Altı Yasakçı Spor Kulübü ikinci, Ankara Göreneller Spor Kulübü üçüncü sırada bitirdi.

Kadınlar 1. Lig’dahi birinciliği Yenimahalle Müşahede Engelliler Spor Kulübü, ikinciliği Kahramanmaraş Akcakoyunlu İdman Yurdu Spor Kulübü ve üçüncülüğü üstelik Denizli Rüyet Engelliler Spor Kulübü elde etti.

Erkekler 2. Loda’i önce 3 tam mütemmim Yakutiye Rüyet Engelliler Spor Kulübü, SIMURG Rüyet Engelliler Spor Kulübü ve Manisa Müşahede Engelliler Spor Kulübü, 1. Küme’e itila başarısı gösterdi.

Dereceye giren sporculara kupa ve madalyalarını, Bartın Valisi Nurtaç Aslan, İl Umumi Meclisi Başkanı Kenan Dursun, İl Güvenlik Müdürü Şakir Engin Korkmaz ile Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Halil Akkaş takdim etti.

Share: