Göz Memur-Sen: Lojman ve Kira Yardımı Gibi Destekler İvedilikle Hayata Geçirilmeli

Göz Memur-Sen, yüksek pahalılık ve fahiş icar zamları karşısında kamu görevlilerinin geçim sıkıntısı çektiği gerekçesiyle TOKİ’nin yapacağı 100 bin konuttan makul ayrımsız kontenjanın memurlara ayrılmasını, lojman ve kira yardımı destekleri murat etti.

Vazifeli-Sen Konfederasyonuna ilişkin olan Göz Görevli-Sen’in Umumi Başkanı Yusuf Yazgan, enflasyon zımnında büyük illerde ve turizm bölgelerinde fariza özne kamu görevlilerinin maddesel ağırlık yaşadığını belirtti. Yazılmış açıklama fail Yazgan, ilkin fasıl hizmet kolunda görev işleyen memurin tutmak amacıyla tamam kamu çalışanlarına lojman ve kira yardımı yapılması gerektiğini anlatım etti.

Yazgan, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı TOKİ Içtimai Göz Projesi’nin etraflı vadede sosyete üzerinde aynı inhilal yaratacağını, ancak amme çalışanları üzere bunun tam olmadığının altını çizdi. Yazgan, kamu görevlileri üzere gelişmemiş vadeli çözümler üretilmesi gerektiğine belen etti.

“LOJMAN VE KİRA YARDIMI GİBİ DESTEKLER İVEDİLİKLE HAYATA GEÇİRİLMELİ”

Yazgan, “Averaj ayrımsız işyar maaşı toplumsal yardımlar karışma edildiğinde 10 bin TL civarında. Kiralar ise Ankara, İstanbul ve İzmir kabilinden illerde maaş 6-7 bin TL’ye yükseldi. Memurun bu maaşla icar giderini karşılaması ve ailesinin geçimini sağlaması türlü değil. Lojman ve icar yardımı kabilinden destekler ivedilikle hayata geçirilmeli” dedi.

Yazgan antrparantez tatil bölgelerinde ve hele 3 büyük şehirde fariza yapan kamu görevlisi için TOKİ’nin yapacağı 100 bin konuttan muayyen ayrımsız kontenjan ayrılması çağrısında bulundu.

Share: