Gümüşhane haberi: Akşener ve İmamoğlu, Gümüşhane’de

İYİ Fırka Umumi Başkanı Meral Akşener ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Gümüşhane’üstelik, Mustafa Canlı Selen ve Konferans Merkezi açılış törenine katıldı.

Koronavirüs nedeniyle 2 sene ilk hayatını kaybeden Gümüşhane sakat belediye reisi ve İSTAÇ A.Ş. Umumi Müdürü Mustafa Faal’nın anısına Gümüşhane’üstelik yaptırılan Mustafa Aktif Vukuf ve Konferans Merkezi amacıyla açım töreni düzenlendi.

Törende konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, rahmetlik Mustafa Hareketli’nın değme inikat aracılığıyla yüzü sıcak iyi benzeri koca olduğunu söyledi. İmamoğlu, “Mustafa Etkin Veri ve Laf Merkezi’nde faik yetenekli çocuklarımız dünyanın geleceğine hazırlanacak. Merkezin açacak konfirmasyon yapılarak içindeki büyün envanteriyle hazırlanarak hizmete sunulmasına ulama sunan herkese özden teşekkürname ediyorum. Mustafa Aktif hem vukuf, hem ustalık hem terbiye sevdalısıydı. Ayrımsız de eğitime yapılan hizmet ülkenin geleceğine yapılır ve kıymeti çoktur. Kurumlar bindi verdi ve hızlıca bitirdik. 11 kamer kabilinden tıpkısı süreçte. Gümüşhane’nin tarihi evleri esin alınarak tasarımı yapılan bu iyicene kitap Gümüşhane’ye çokça özel hizmetler sunacak” dedi.İYİ Fırka Umumi Başkanı Meral Akşener üstelik, “İnşallah onun üzere birçok Mustafa Canlı’ların mezun olacağı merkezin açılışı amacıyla buradayız. Hangi bahtiyar Mustafa Hareketli kabilinden bir âdemoğlu çoğaltmak. Burada eminim her soy politik partiye rey veren insanlar var ve herhangi bir biri Mustafa Deli Dolu üzere burada. Allah hepimize Mustafa Etkin üzere insanları birleştiren, bütünleştiren benzeri ismi bırakmayı talih etsin” diye konuştu.

Konuşmaların peşi sıra kurdele kesilerek Mustafa Aktif Fen ve Hanek Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi.

Share: