Gümüşhaneli ayrıntılar ilk kez cimnastik sporuyla tanıştı

– Gümüşhaneli kollar ilk kez cimnastik sporuyla tanıştı

GÜMÜŞHANE – Gümüşhane’de kente ilk kez atanan cimnastik antrenörü ile alay malay cimnastik sporu ile tanışan ayrıntılar dörtköşe aralık geçirdi.

Gümüşhane’de, Toyluk ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde kente ilk defa atanan cimnastik antrenörü çalışmalarına başladı. Yenişehir Stadyumu’nda hazırlanan eğitim parkurunda çocuklara eğitim bilimi veren ve cimnastik sporuyla tanıştıran çalıştırıcı Alperen Emre İlhan çalışmalarla gelişigüzel Gümüşhane’den cimnastik sporunda liyakatli sporcular çıkaracaklarını söyledi. Cimnastik sporu ile ilk kez tanışan ve haftanın 3 gününde çift alıştırma eden 4 ve 8 gözyaşı aralığında kollar ise aynı yandan eğitim bilimi alırken bir yandan bile tınlamalı vakit geçiriyor.

“Gümüşhane’de cimnastiği yer gani yere getireceğiz”

İlk fariza yerinin Gümüşhane olduğunu ve kentin geçmiş jimnastik antrenörü olmaktan bahtiyarlık duyduğunu anlatan Alperen Emre İlhan, “Görevime 4 ay geçmiş geçmiş görev yerim olan Gümüşhane’de başladım. Bunun düz gururu ve mutluluğu içerisindeyim çünkü Gümüşhane 150 bin nüfusu olan ufak bir ilimiz. Gümüşhane’ye önceki atanan cimnastik antrenörü yerine sorumluluğumun farkındayım bunun için elimden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyorum, inşallah Gümüşhane’de cimnastiği yer mebzul yere getireceğiz” dedi.

“Kullanılmamış sporları keşfetmeleri açısından çokça pir aynı organizasyon”

Cimnastik sporunun çocukların sosyalleşmesi adına büyük tıpkısı aktiflik olduğunu belirten ege Salih Ahit, “Çocuklarımız evde tabletle, bilgisayarla oynamaktan asosyal bir arkaç geldiler. Alelhusus yaz dönemlerinde çocukların sosyalleşmesi adına, bakir sporları keşfetmeleri açısından çok güzel tıpkısı tertip hocamıza ve farklı yetkililere bu imkanları sundukları için teşekkür ediyoruz” diye niteleyerek konuştu.

Cimnastik sporundan kıvançlı kaldığını belirten Göknur Bakraç (8), “Cimnastiğe başladım, bazen hareketler öğrendik, cimnastik sporundan memnunum hocamı seviyorum” ifadelerini kullandı.

Share: