Gümüşhaneli füru ilk kez cimnastik sporuyla tanıştı

Gümüşhane’de kente ilk kez atanan cimnastik antrenörü ile alay malay cimnastik sporu ile tanışan ayrıntılar keyifli aralık geçirdi.

Gümüşhane’de, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde kente ilk defa atanan cimnastik antrenörü çalışmalarına başladı. Yenişehir Stadyumu’nda hazırlanan eğitim bilimi parkurunda çocuklara eğitim bilimi veren ve cimnastik sporuyla tanıştıran çalıştırıcı Alperen Emre İlhan çalışmalarla birlikte Gümüşhane’den cimnastik sporunda kalburüstü sporcular çıkaracaklarını söyledi. Cimnastik sporu ile ilk defa tanışan ve haftanın 3 gününde koşa egzersiz fail 4 ve 8 yaş aralığında çocuklar ise bire bir yandan terbiye alırken bir yandan de tınlamalı kânunuevvel geçiriyor.

“Gümüşhane’de cimnastiği arz gani yere getireceğiz”

İlk fariza yerinin Gümüşhane olduğunu ve kentin önce çalışım antrenörü olmaktan mutluluk duyduğunu anlatan Alperen Emre İlhan, “Görevime 4 ay geçmiş geçmiş görev yerim olan Gümüşhane’de başladım. Bunun harbi gururu ve mutluluğu içerisindeyim zira Gümüşhane 150 bin nüfusu olan ufak tıpkısı ilimiz. Gümüşhane’ye önceki atanan cimnastik antrenörü namına sorumluluğumun farkındayım bunun amacıyla elimden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyorum, inşallah Gümüşhane’de cimnastiği sunma mebzul yere getireceğiz” dedi.

“Yeni sporları keşfetmeleri açısından çokça adamakıllı ayrımsız kodifikasyon”

Cimnastik sporunun çocukların sosyalleşmesi namına önemli bire bir aktiflik olduğunu söyleyen iye Salih Ant, “Çocuklarımız evde tabletle, bilgisayarla oynamaktan asosyal benzeri ağıl geldiler. Özellikle yaz dönemlerinde çocukların sosyalleşmesi adına, kullanılmamış sporları keşfetmeleri açısından çok domuzuna ayrımsız düzenleme hocamıza ve özge yetkililere bu imkanları sundukları üzere teşekkür ediyoruz” diye niteleyerek konuştu.

Cimnastik sporundan mutlu kaldığını söyleyen Göknur Kova (8), “Cimnastiğe başladım, bazı hareketler öğrendik, cimnastik sporundan memnunum hocamı seviyorum” ifadelerini kullandı. – GÜMÜŞHANE

Share: