Güre istihdamına BEBKA ve ESO katkısı

Eskişehir Sanayi Odası ESO Akdemi eliyle gerçekleştirilen ‘CNC Tezgah Operatörlüğü’ eğitimi hakkında konuşan ESO Umumi Heyet Başkanı Celalettin Kesikbaş, “Eskişehir sanayisinin temenni ettiği kalifiyede herif kaynağını pekiştirmek ve endüstriye kazandırmak üzere çalışmalarımız sürüyor” dedi.

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı’nın (BEBKA) desteği ile Eskişehir Uran Odası ESO Akdemi eliyle ‘CNC Tezgah Operatörlüğü’ eğitimi gerçekleştirildi. 2 ay süresince bütün 364 saat yetişek düz gençlerin istihdam edilebilirlikleri artırılarak çığır sahibi olmaları sağlandı.

“daha çok gencimizi iş sahibi tahsis etmek genişlik şişman hedefimiz”

Haziran 13 ve 19 Ağustos arasında ESO Akademi’de ücretsiz eğitim bilimi alan 18-35 gözyaşı arası gençlerin sertifikaları düzenlenen törenle kendilerine sunma edildi. ESO Akademi’de gerçekleştirilen eğitimler için vukuf veren ESO Umumi Heyet Başkanı Celalettin Kesikbaş, “Eskişehir sanayisinin rica ettiği niteliklerde ve kalifiyede eş kaynağını yedirmek ve endüstriye vermek için çalışmalarımız sürüyor. Bu çerçevesinde kalkınma ajansımız BEBKA tarafından İstihdam Güvenceli Mesleki Yetişek Kursları ESO Akademi’de hayata geçirildi. imdi gencimizi hisse senedi sahibi fethetmek yer şişman hedefimiz. BEBKA ile olan analog çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

“Destek ve terbiye programlarını hayata geçiriyoruz”

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda faaliyetlerini sürdüren BEBKA Genel Sekreteri Doç. Dr. M. Zeki Durak ise yaptığı değerlendirmede, “Gençlerimizin istihdam edilmesini, tıpkı çığır sahibi olmalarını önemsiyoruz. 2022-23 yıllarını Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğümüz ‘genç istihdamı’ yılları zar etti. Bu çerçevede destek ve yetişek programlarını hayata geçiriyoruz. İstihdam Garantili Mesleksel Yetişek Kurslarımız çerçevesinde ESO Akademi’de CNC tezgah operatörlüğü eğitimi alarak ayrımsız iz sahibi oldular. Gençlerimizi kutlarız” diyerek konuştu. – ESKİŞEHİR

Share: