Gürsel Erol, Ataması Yapılan Bürokratın AKP’li Milletvekillerine Teşekkürname Etmesini Eleştirdi

CHP Elazığ Saylav Gürsel Erol, Elazığ Ocak ve Içtimai Hizmetler İl Müdürlüğü’ne atanan Vazıh Çelik’ın, baştan Bingöl’e görevlendirmesinin ardından AKP’li milletvekillerine teşekkürname etmesine tepki gösterdi.

CHP Elazığ Saylav Gürsel Erol, güzeşte hafta Elazığ Karı ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü görevine atanan Aydın Çelik ile ilişkin açıklama yaptı.

Milletvekili Gürsel Erol, Ziyalı Çelik’ın toplumsal iletişim araçları hesaplarından atanmasıyla ilişik yaptığı paylaşımda AKP’li Bingöl Milletvekillerine teşekkürname etmesini eleştirdi. Erol, şunları söyledi:

“Geçtiğimiz günler Elazığ Eş ve Içtimai Politikalar İl Müdürlüğü’ne bire bir bürokrat arkadaşımız atandı. Bu bürokrat arkadaşımız içtimai medyasında zat atamasıyla ilişkin Bingöl milletvekillerine teşekkür etti. Kendisi Bingöllü, Elazığ Içtimai Politikalar İl Müdürlüğü’ne atanmasından kaynaklı referans olan Bingöl milletvekillerine teşekkürünü toplumsal iletişim araçları hesabından paylaştı. Bununla ilişik Elazığ’daki basın organları, hemşehrilerimiz kendilerine bakarak aynı kıymetlendirme yaptılar ve bu paylaşımdan sonraları Elazığ’ın DOĞRU Partili milletvekillerinin bir açıklaması olmadı. Buraya kadar siyasal referanslara göre bire bir ilde aynı bürokratın atanmasını normal karşılayabilir misiniz? Bu dahi normal karşılanabilir.”

“ELAZIĞ, GRUP ÇEVIRMEK İÇİN KULLANILAN İL HALİNE GELDİ”

Bingöl Milletvekillerinin referansı ile atanan bürokratın, tekrar görevlendirme ile Bingöl’e gitmesinin akseptans edilemez olduğunu ifade eden CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, “Elazığ, bürokraside sair illere kol çevirmek amacıyla kullandıkları tıpkı diyar haline geldi” dedi. Erol, şunları söyledi:

“Düşünün kim Bingöl’den Elazığ Sülale ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne Bingöl Milletvekillerinin referansıyla atanan erkek, kırtasiyeci yine görevlendirmeyle Bingöl Familya Içtimai Politikalar Müdürlüğü’ne görevlendirildi. Yani kadrosu Elazığ’de unvanı, sıfatı, fariza yeri Bingöl. Elazığ bürokraside bürokratlara kol isnat etmek amacıyla kullandıkları tıpkı ülke haline geldi.

“BİNGÖL SİYASETİ, ELAZIĞ SİYASETİNDEN YÜKSEK DEĞİL”

“Bu asla kabul edilebilir bir şey değildir. Bingöl Elazığ’dan nazik değildir, Bingöl’ün siyaseti Elazığ’ın siyasetinden daha enerjik değildir. Eğer asaleten atanan ayrımsız kırtasiyeci varsa Elazığ’de görevinin başında kalmalıdır ama eğer bu formalist arkadaşa Bingöl’de gerekseme varsa onu Bingöl Karı ve Içtimai Müdürlüğü’ne atarsınız masraf görevinin başına. Antrparantez Elazığ’daki kadroyu Bingöl’de dökmek üzere kullanıyorsanız Bingöl’deki müdür ki, yani Bingöl’de asaleten kağıt üzerinde atanan başmuallim kim bu başöğretmen şu anda nerede hangi görevlendirmeyle hangi kurumda görev yapıyor. Bunları Elazığ kamuoyunun bilgisine sunuyorum bununla ait bakanlığa de yazılmış soru önergemizi hazırlayacağız ve zaman göndereceğiz. Elazığ SELIM Fırka iktidarları döneminde sahipsizliği ayrımsız gerçektir ama Ulus İttifakı iktidarı döneminde Elazığ iyesiz kalmayacak tam bilakis Elazığ bölgede ve Türkiye’de imtiyazlı, öncelikli bire bir toprak haline gelecek ve bunun mimarı bile sorumlusu de tığ olacağız.”

Share: