“Habermetre 3 – 9 Ekim 2022 Şirketler Gündemi ile aksiyon dünyasından haftanın sunu yetişkin haberleri”

Uludağ Ekonomi Zirvesi sona erdi

P&G’nin anne sponsorluğunda Capital, Iktisatçı ve StartUp dergileri tarafından Sapanca’dahi planlı Uludağ Tutum Zirvesi sona erdi. Zirvede, “Liderlerin Sürdürülebilirlik Ajandası”,”Üretimde Küresel Rekabetin Anahtarları & Yeni Trendler” Finansın Geleceği”, “Mobilitenin Yarını”, “Enerjide Dara Arayışı: Bakir Kaynaklara Intikal” ve “Geleceğe Hazırlık: Kullanılmamış Nesil Yatırımlar, Çözümler ve Fırsatlar” kadar önemli oturumlarda stratejiler ele alındı.

LC Waikiki Yalova Geri Hizmet Merkezi açıldı

Türkiye’nin en büyük hazır giysi moda perakendecisi LC Waikiki, Yalova’de hem toprak istihdamına katkı sunacak hem üstelik sıkı dışında 55 ülkedeki küresel operasyonları amacıyla kritik alengir üstlenecek Yalova Geri Hizmet Merkezi’ni, Yalova Çiftlikköy’deki Avrasya OSB’dahi açtı. LC Waikiki Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Küçük, müşareket namına, istihsal, lojistik ve uyumsuz alanında koydukları hedefler ve 2025 vizyonlarına emniyetli adımlarla yürümeye devam ettiklerini belirterek, “2025 vizyonumuz, Avrupa’nın en muvaffakiyetli 3 moda perakende markası arasına koparmak. İnşallah eksiksiz faaliyetlerimizi, cümle süreçlerimizi buna bakarak yönlendirmiş durumdayız.” dedi.

Aytemiz, Metaverse evrenine giren önce akaryakıt şirketi oldu

Aytemiz, Metaverse’ün genişlik popüler evreni Decentraland’te açtığı istasyonla dünyada Metaverse evrenine giren önceki akaryakıt şirketi oldu. Decentraland evrenindeki Aytemiz istasyonunun ziyaretçileri hem bakir benzeri istasyon deneyimi yaşayacak hem dahi istasyonda düzlük alan aplikasyon ekranları üzerinden sunulan özel harf ile yıl sonuna büyüklüğünde ” Aytemiz Vaay” uygulamasındaki indirime munzam, yüzde 50 avantajlı akaryakıt alma fırsatına topluluk olacaklar.

Rum Grubu, Sürdürülebilirlik Odaklı Mühim Dönüşümü için Vizyoner Hedeflerini Açıkladı

Küçük Asya Grubu, “Yarını iyileştirebileceğimiz aktarılma, bugün” diye ileriye taşıdığı sürdürülebilirlik stratejisini ve vizyoner hedeflerini “Anadolu’dan Yarınlara Sürdürülebilirlik Stratejisi” toplantısında açıkladı. Küçük Asya Grubu Umumi Heyet Başkanı Tuncay Özilhan, Küçük Asya Grubu İcra Başkanı Hurşit Mukavemetli ve Anadolu Grubu Kurumsal İlişkiler, İletişim ve Sürdürülebilirlik Koordinatörü Kaan Ünver ev sahipliğindeki toplantıda Grubun; “Doğanın Yarını”, “İşin Yarını” ve “İnsanın Yarını” derece alanları altında alışılmamış tıpkı boyuta taşınan sürdürülebilirlik çalışmaları ve vizyoner hedefleri anlatıldı. Küçük Asya Grubu 2030’a kadar operasyonlarının yüzdelik 50’sinde, 2050’birlikte yüzdelik 100’ünde izlenebilir olmayı, avrat idareci oranını 2030 yılında yüzdelik 35’e, 2050’ye büyüklüğünde da yüzde 50’ye çıkarmayı planlıyor.

Ülker, karbon salım artışı olmadan büyüyor

Türkiye’nin önder azık şirketi Pervin, 2021 Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayımladı. 2014 yılından bu yana karbon salım artışı olmadan büyüyen Ülker, geçtiğimiz yıl hayata geçirilen erke verimliliği projeleriyle 7,5 milyon TL, AR-GE projeleriyle 35,8 milyon TL artırım sağladı. Pervin ayrıca 2021’da plastik kullanımını 268 ton, betik kullanımını birlikte 1.194 ton azaltmayı başardı.

Boyner ve National Geographic, yaban hayatın korunması üzere “Zaman Var, Yarın Bulunmayan Olmasın” diyor

Boyner ve National Geographic iş birliği ile hayata geçirilen “Bugün Var, Erte Namevcut Olmasın” isimli proje ile Sarıkamış’taki aşılanmamış hayatın takibe alınarak dehalet çalışmalarına bindi olunması hedefleniyor. Projeye, National Geographic Kâşifi, benzeri zamanda KuzeyDoğa Derneği’nin başkanı olan Prof. Dr. Çağan Şekercioğlu önderlik ediyor. Boyner ve National Geographic, herkesi bu anlamlı projeye karışma gelmek ve “iyiliği” alevlendirmek üzere hususi aynı kapsül koleksiyon üstelik hazırladı.

KAGİDER kuruluşunun 20’nci yaşını kutladı

Kadının girişimcilik vasıtasıyla güçlenmesini hatırlamak için 2002 yılında 37 eş girişimcinin tıpkı araya gelmesi ile faaliyetlerine başlayan Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER), Garanti BBVA’nın temel destekçisi olduğu özel benzeri çağırma ile 20. yılını kutladı. KAGİDER Başkanı Emine Fazilet, KAGİDER’in ati 20 yıldaki kullanılmamış vizyonunu de paylaşarak, “Önümüzdeki 20 yılda, alelhusus dijital tahavvül, sürdürülebilirlik ve dünyanın ihtiyacı olan bakir hareket modellerine uyum başlıkları anne önceliklerimiz olacak. İşte bu nedenlerle, 20’nci yılımızda kullanılmamış vizyonumuzun asıl sütunlarını ‘Kadın’, ‘Toplum’, ‘Dünya’ ve ‘Gelecek’ namına özetliyoruz. Bu doğrultuda, vizyonumuza bundan böyle bakir bir başlık elan ekliyoruz, ‘Yeşil İş’.” ifadelerini kullandı.

Kia, 2030’de 1,2 milyon nüsha elektrikli anahtar satacak

Ulaşımın geleceğine yaptığı yatırımlarla hedeflerine emin adımlarla ilerleyici Kia, elektriklendirme vizyonunu paylaştığı Yıpranmamış Kia AILE 6 ve Bakir Kia Niro’nun tanıtıldığı bire bir etkinlik gerçekleştirdi. Kia Türkiye Umumi Müdürü Duygusal Ağyel, 2030’daki mecmu satışlarının yüzde 52’sinin elektrikli evet bile hareketlilik destekli motora erbap araçlarla gerçekleşeceğini belirtti.

Share: