Habermetre, hayvanların sorunlarına lakayıt kalmayan “Hayvan Dostu” markaları raporladı

Habermetre, temas dönüş sokaklarımızda gördüğümüz hem sevgiye hem de ayrımsız kap mamaya ihtiyacı olan canlılar amacıyla geliştirdikleri sosyal sıkıntı projeleri ile sokak hayvanlarının yaşam koşullarının iyileştirilmesine, korunmasına ve bu alanda farkındalığın artırılmasına katkı sağlayan “Efsanevi Dostu” markaları inceledi.

“Efsanevi Dostu” markalar, Efsanevi Hakları Federasyonu (HAYTAP), Hayvanları Biçarelik ve İlgisizlikten Himaye Derneği (HAÇİKO), Ahbap ve Türkiye Hayvanları Esirgeme Derneği kadar hayvanlara müzaheret eden kuruluşlar ile hisse senedi birliğine birlikte anbean haddinden fazla sayıda fayda sağlayan projeler geliştirdiler. Projelerin esas başlıkları ise, “sokakta ve efsanevi barınaklarında canlı canlılara çaça bağışları”, “pisik ve kapik evleri yapımı” ve “tedavi ihtiyaçlarının karşılanması”na yönelik destekler namına öne artık.

“Efsanevi Dostu Markalar” ve Servis Edilen Matbuat Bültenlerine Dair Marifet Yansımalarından Özetler:

Semtpati “Sokak Hayvanlarıyla Akla Yatkın ve Tehlikesiz İletişim Ihdas” Eğitimlerine Başladı – 11 Ocak

İş insanı ve hayvansever İpek Kıraç tarafından geliştirilen, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) desteğiyle İstanbul’un mahallelerinde yaygınlaştırılan SemtPati projesinin mobil uygulaması ile fahri hayvanseverler, mahalle mahalle parçalanmamış şehrin çıkmaz köpeği haritalandırmasının yapılmasını sağlıyor. Köpek eğitmeni Gamze Aral eliyle verilen “Köpeklerle Akıllıca ve Emniyetli İletişim” eğitiminde, köpeklerle mıhlı benzeri bildirişim kurulması için muarefe simultane ve sonrasında yapılması ve yapılmaması gerekenler çocuklara aktarıldı. Eğitim sonrasında ise Koçtaş aracılığıyla sağlanan kedi-köpek kulübeleri torunlar yoluyla boyandı ve barınaklara bağışlandı.

Profilo, Bu Sefer Patili Dostlarımıza “Oh be” Dedirtiyor – 14 Ocak

Doğaya, çevreye ve kül canlılara olan sorumluluğu değme devir yöre planda markajcı Profilo, sokaklardaki patili dostlarımızın kışı ısıdam benzeri yuvada geçirmeleri için 50 noktada köpek kulübesi konumlandırması başlattı.

Minik dostlar amacıyla #KaputaVur – 20 Ocak

ikinciyeni.com, kışın antipatik havalarda kaputun içine saklanıp motorun sıcaklığıyla ısınmaya etkin kedileri kurtarma fikriyle geçtiğimiz yıllarda başlattığı #KaputaVur projesinin üçüncü filmini yayınladı.

Uludağ Faaliyet, sokak hayvanlarını unutmadı – 24 Ocak

Çıkmaz hayvanları antipatik havanın birlikte etkisiyle eşya ve akarsu bulmakta zorlanıyor. Uludağ Cıvıltı, bakım bölgesinde vadi alan Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’daki dirilik dostların bugünleri mamasız ve susuz geçirmemeleri için başlattığı ‘Sevgimiz, Enerjimiz Sizinle’ projesini bu sene birlikte sürdürüyor. Proje kapsamında tekmil muamelat merkezlerinin önünde temiz abla ve akarsu kapları bulunduran ortaklık pisik, köpek ve kuşların gıdasız kalmaması üzere çalışıyor.

Bien’den minik patilere “pisik evi” – 28 Ocak

Yapı sektörünün önde mevrut şirketleri arasında saha düzlük Bien, antipatik şita şartlarında sokakta etkili kedilerin tahaffuz ihtiyaçları amacıyla Türkiye’nin dört bir yanına 1000 sayı pisik evi dağıtıyor.

Mavi kapaklar çıkmaz hayvanları amacıyla abla kabına dönüştürüldü – 31 Ocak

Nestlé Purina PetCare’in sokak hayvanlarının tagaddi, tahaffuz ve sahiplendirme konularına çözüm çıkarmak üzere Impact Hub İstanbul ve Circular Mind işbirliğinde gerçekleştirdiği Canımız Sokakta projesinin sonuç fazı çocukların desteğiyle tamamlandı. Bursa Uludağ Üniversitesi Baytar Fakültesi İç Hastalıkları Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebru Dik yoluyla kısaca 750 çocuğa domestik hayvan davranışları ve bakımının yanı sıra çıkmaz hayvanlarıyla ilişkin farkındalık eğitimlerinin verilmesinin arkası sıra gökçe plastik kap çokluk programı başlatıldı. Çocuklara geridönüşüm farkındalığı kazandırılırken semavi kapaklar de çıkmaz hayvanları için dönüştürüldü ve 35 skor çaça kabı elde edildi. Abla kapları okullara ulaştırıldı ve Friskies mamaları ve Nestlé Pure Life sularıyla alay malay çıkmaz hayvanlarının kullanımına sulundu.

MNG Kargo iyilik taşıyor – 1 Gücük Ay

MNG Kargo, barınaklarda dallı güllü bakıma kadın hayvanlara dizge destek olabilsin diye müzaheret yapmak isteyen müşterilerinin gönderilerini yüzdelik 50 indirimle taşıyor. ‘Barınak Kampanyası’ kapsamında MNG Kargo müşterileri, varış adresi hayvan barınağı olan yardım gönderilerini cümle şubelerden indirimli yerine gönderebiliyor.

Koçtaş’tan Minik Dostlarımız İçin Kılgı ve Dayanıklı Kulübe Yapımı Önerileri – 4 Küçük Ay

Koçtaş, antipatik ve karlı kış günlerinde çıkmaz hayvanlarını ısıtacak pratik kulübe yapımı önerileri sunuyor. Minik dostlarımız üzere dayanıklı kulübeler yapmak isteyenler aradıkları parçalanmamış detaylara Koçtaş Güçlü Evler Blog’dan ulaşabiliyor.

iyzico ile Sevgililer Haset’nde Kalpler Sokak Hayvanları İçin Atacak – 10 Gücük Ay

iyzico, Sevgiler Günü’nde bergüzar kendisine alınan fakat henüz sonradan bakılamayarak sokağa ayrılma edilen evcil hayvanlarla ilgili bire bir kampanya başlattı. Bu Sevgililer Günü’nde kalplerimizin çıkmaz hayvanları üzere atsın diyerek Ahbap ile gerçekleştirilen iş birliği ile Türkiye genelindeki barınaklara çaça bağışı yapılıyor. iyzico, 1 titrem mama bağışı ile kampanyayı başlattı.

n11’den Dünya Pisik Günü’hangi hususi ihsan kampanyası – 14 Gücük Ay

n11.com, 17 Küçük Ay Acun Pisik Haset’ne hususi patili dostları bahtiyar edecek benzeri bergüzar kampanyası düzenliyor. 17 Küçük Ay’a (2022) büyüklüğünde n11.com’dan 1 TL ve eğin ahzüita eden bütün kullanıcılar, patili dostlar amacıyla iskontolu fiyata sunulan mamaları Türkiye Hayvanları Siper Derneği Barınağı’na bağışlayabilecek.

Habermetre İletişim: anlatı[email protected]

Koçtaş’tan Minik Dostlarımız İçin İndirim Kampanyası – 15 Şubat

Koçtaş, havaların güzel soğuduğu bu günlerde umum kedi, köpek mamalarında ve pet ürünlerinde 10-18 Küçük Ay 2022 tarihleri arasında 40’a varan iskonto kampanyası başlatıyor. Koçtaş, 17 Küçük Ay Kediler Haset kapsamında başta İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya kabil balaban iller olmak amacıyla 96 mağazasında, Koçtaş Genel Müdürlüğü ve Koçtaş AR-GE Merkezi uğrunda kedi evleri konumlandırıyor. Koçtaş ayrıca, efsanevi dostlarımız üzere mama desteği üstelik sağlıyor.

Tetra Ak Pak ve Bana Ayn Kulak Ol Derneği çıkmaz hayvanları için umum ele verdi – 15 Gücük Ay

Dünyanın önder azık işleme ve paketleme çözümleri şirketi Tetra Safi, sürdürülebilir benzeri dünya üzere çalışmalarına bitmeme ediyor. Tetra Ak Pak içecek kartonu atıklarından üretilen pisik ve kapik evleri Bana Göz Kulak Ol Derneği’nin desteği ile çıkmaz hayvanlarına barınak olacak. Gelişigüzel türlü gelgel şartına dayanacak şekilde imal edilen pisik ve köpek evleri önce etapta Giresun, Muş ve İstanbul’da onlarca sokak hayvanının dondurucu kış günlerini korunaklı ayrımsız yuvada geçirmesini sağlayacak.

Patili Dostlar İçin Pet Tech Startups Başvurularını Kaçırmayın! – 16 Şubat

Patili dostlarımızın hayat koşullarını ıslah etmek için çalışmalarına devam eden Nestlé Purina PetCare, evcil hayvanat amacıyla uygulayım bilimi ve girişimleri destekliyor. EU-Startups Summit kapsamında gerçekleştirilen konkur ile efsanevi dostu projeler ödüllendirilecek. Nestlé Purina Lab sponsorluğunda bu yıl 12-13 Mayıs tarihleri beyninde Barselona’üstelik gerçekleştirilecek etkinliğin son başvuru tarihi 18 Gücük Ay 2022.

Hepsiburada’dan Acun Kediler Haset’nde HAYTAP’a manalı bindi – 17 Şubat

Türkiye’nin Hepsiburada’sı 17 Küçük Ay Dünya Kedi Günü amacıyla Hayvan Hakları Federasyonu HAYTAP ile el ele vererek sokak hayvanlarına lağvolmak amacıyla bütün 50 bin günce öğüne balya gelen 2 ton abla bağışı yaptı.

Koçtaş Mağazaları Kedilerin Yuvaları – 17 Gücük Ay

17 Şubat Dünya Kediler Günü’nü kutlayan Koçtaş, bu kapsamında başta İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya üzere büyük iller oluşmak amacıyla 96 mağazasında, Koçtaş Genel Müdürlüğü ve Koçtaş AR-GE Merkezi önünde pisik evleri konumlandırıyor. Patili dostlarımız bu hususi günde yuvalarına kavuşuyor. Koçtaş ayrıca, efsanevi dostlarımız üzere mama desteği dahi sağlıyor.

VEDAŞ ekipleri sokak hayvanları ve çandır hayatı üzere doğaya şart bıraktı – 29 Mart

Muş’ta, metin coğrafyada ruh arızalarını gidermede şişman ceht harcayan VEDAŞ ekipleri, bölgede çalışkan olan kar yağışı dolayısıyla şart bulmakta kalın kıpırdak yaban hayatı ve sokak hayvanlarını beslemeyi üstelik ihmal etmiyor. Canlılık arızalarına revan ekipler, araçlarında bulundurdukları yiyecekleri kar konusunda sererek hayvanların beslenmesine havari oluyor.

Eti “BenimDostum’O” projesiyle çıkmaz hayvanlarına desteğini sürdürüyor – 3 April

Eti Benim’O 2019 yılında hayata geçirdiği “BenimDostum’O” projesiyle sokak hayvanlarının korunmasına ve bu alanda farkındalığın artırılmasına katkı sağlamaya bitmeme ediyor. HAYTAP, HEPAD ve ENCANDER iş birliğiyle düzenlenen projenin dördüncü yılında Bursa ve Silivri’bile kâin üç efsanevi barınağına bindi sağlandı. Çıkmaz hayvanlarının tagaddi ve tahaffuz ihtiyaçlarının karşılandığı ve tedavileri üzere vacip esenlik cihazlarının realizasyon edildiği proje kapsamında bugüne büyüklüğünde binlerce sokak hayvanının hayat şartları iyileştirildi.

Hurda malzemeler OEDAŞ’ta yuvaya dönüştü – 3 Nisan

Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Yardımcı illerinin cümbüş dağıtım hizmetini sağlayıcı OEDAŞ, sokak hayvanlarına yönelik projelerine devam ediyor. 2021 yılında başlattığı “Can Yâran” projesi ile çıkmaz hayvanlarının mama ve tedavi ihtiyaçlarının karşılanmasına bindi olan OEDAŞ, 4 April Acun Sokak Hayvanları Günü nedeniyle düşündürücü tıpkısı çalışmaya daha imza atarak, depolarında mevcut hurda malzemeleri barınağa dönüştürdü.

Profilo’dan 4 April Sokak Hayvanları Haset’ne Hususi Mama Bağışı – 4 Nisan

Doğaya, çevreye ve birlik canlılara olan sorumluluğu rastgele devir yöre planda markajcı Profilo sokaktaki patili dostlarımızın beslenme ihtiyaçlarına yüklenmek için geçen yıl hayata geçirdiği kulübe ve abla kabı konumlandırma noktalarının sayısını arttırdı. Ayrıca, 4 April Dünya Sokak Hayvanları Günü’ne hususi Ahbap Derneği eliyle çaça bağışında bulundu.

ZUBİZU Hediye Puanlarınızı HAYTAP ile Mamaya Dönüştürün, Patili Dostlarımıza Arkalama Edin! – 4 April

ZUBİZU, patili dostlarımıza koca aynı destek sağlamak amacıyla HAYTAP ile ayrımsız araya geliyor ve ZUBİZU üyelerinin kullandıkça kazandıkları dürü puanları mamaya dönüşüyor. “4 Nisan Acun Sokak Hayvanları Dulda Haset” kapsamında HAYTAP iş birliği ile hayata geçirilen ve Nisan kocaoğlan (April 2022) sonuna büyüklüğünde sürecek kampanyada, bergüzar puanlardan toplanan çaça yardımının 20’si büyüklüğünde ekstra mama yardımını de ZUBİZU sağlayacak.

Habermetre İletişim: [email protected]

PınarOnline’dan Acun Sokak Hayvanları Haset’nde Haçiko’ya 750 kg abla bağışı – 5 April

“Senin, bizim, hepimizin sorumluluğu” diyen PınarOnline, sokaklarda hayatını bitmeme ettirmeye müteharrik dostlara ulaştırılmak üzere Hayvanları Çaresizlikten ve İlgisizlikten Dulda Derneği’hangi (HAÇİKO) 750 kilo çaça bağışında bulundu.

Bad Bear, Patili Dostlara Mono App ile destek oluyor – 18 Mayıs

Özgün tarzını katıldığı içtimai güçlük projeleri ile destekleyen Bad Bear, Mono App ile yaptığı işbirliği sonucunda uygulamadan yapılacak seçme ahzüita için efsanevi barınaklarına bağışta bulunacak.

ZUBİZU’dan HAYTAP İş Birliği ile Patili Dostlarımıza 1 Titrem Çaça Yardımı! – 25 Mayıs

ZUBİZU, sahipsiz çıkmaz hayvanlarına destek üzere HAYTAP ile balaban bire bir teşrikimesai gerçekleştirdi. Kampanyaya katılan ZUBİZU üyelerinin uygulamada biriktirdiği dürü puanları abla yardımına çevrildi. ZUBİZU birlikte toplanan mamanın 20’si büyüklüğünde mülhak mama yardımı yaparak 1 ton çaça toplanmasına bindi oldu. ZUBİZU çalışanları ve HAYTAP gönüllüleri 23 Mayıs haset Reşadiye Ormanı’nda bikes hayvanlar üzere topladıkları abla ile yüzlerce patili dostumuzun karnını doyurdu.

GSK Türkiye ve TOG gelişim birliğiyle plastik atıklar nutuk eserine dönüştü – 1 Haziran

GSK Türkiye çalışanları ve Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) gönüllüleri, sanatçı Hazar Karayazgan küratörlüğünde kasaba ve hayvan haklarına dikkati buyurmak için atıklardan zürafa heykeli yaptı.

Boehriger İngelheim’dan Torunlar İçin “Kaşınma Dediğin” Söyleşisi – 2 Haziran

Boehringer Ingelheim Türkiye, Klinisyen Veteriner Hekimler Derneği (KLIVET) iş birliği ile 4 April Acun Sokak Hayvanları haset kapsamında çocuklara hayvan sevgisini aşılamak için KidZania’de önce demonte pisik evi atölyesi ve sonrasında Eğitimci/ Yazar Ezo Sunal ile Baytar Hekim Çağıl Çokcoşkun Yılmaz’ın katılımıyla “Kaşınma Dediğin” konseptli ayrımsız görüşme gerçekleştirdi.

Belde Haftası’nda OEDAŞ projesi büyük bağlam gördü – 7 Haziran

Türkiye Belde Haftası çerçevesinde Eskişehir’dahi planlı etkinliklere katılan OEDAŞ temsilcileri, tanıttıkları ‘Duygusal Dostu’ projesiyle sargı topladı. OEDAŞ; Mekân, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın koordinesinde 81 ilde düzenlenen 1-7 Haziran Türkiye Belde Haftası etkinliklerine katıldı. Eskişehir’dahi gerçekleşen ve muvaffakiyetsiz atılan temasının ele alındığı etkinlikte kayran alan OEDAŞ yetkilileri, sürdürülebilirlik projeleri ve atılan dikme direklerini sokak hayvanları amacıyla yuvaya dönüştürdüğü Can Yâran projesi için bilgelik verirken, çocuklara da kırtasiye seti bağış etti.

‘OPPO’yla Bile Çekilemedi’ Projesinde 945 Kilo Abla Bağışlandı – 10 Haziran

Didem Soydan, Imge Eker, Alican Aytekin ve Merve Oflaz’ın aralarında olduğu adlı isimlerin yerli hayvanlarının objektif karşısına geçtiği ‘OPPO’yla De Çekilemedi’ projesinde 945 kilo mama bağışlandı.

Vaillant “Âdeta Akbabaları Siper Projesi” ile sürdürülebilir geleceğe desteğini sürdürüyor – 30 Haziran

Vaillant Türkiye ile Tabiat Derneği ortaklığında 2015 yılından bu yana devam eden Kıtipiyoz Akbabaları Himaye Projesi’nde yılın önce çeyreğinde koruma ve farkındalık çalışmalarına odaklanıldı.

17 Milyar Hamle, Çıkmaz Hayvanları İçin 7 Titrem Mamaya Dönüştü – 21 Orak Ayı

Dünyanın adımları bağışa muhavvil geçmiş uygulaması Help Steps, kullanıcılarına çıkmaz hayvanlarına vakit kaybetmeden girişim atarak destek olma fırsatı sunuyor. Keyif ve iyiliği fikirli telefon uygulamasında ayrımsız araya getiren Help Steps tarafından hayvanseverler şimdiye büyüklüğünde çıkmaz hayvanlarına 16.8 milyar adım bağışında bulundu. Kısaca 115 bin TL’lik maddesel desteğe dönüşen adımlarla sokak hayvanlarına 7 tondan aşkın abla ve bakım desteği sağlandı.

OEDAŞ’ın “Duygusal Yâran” projesi ile sokak hayvanlarının bakımı gerçekleştiriliyor – 28 Temmuz

Osmangazi Hayatiyet Tevzi SERPMEK (OEDAŞ), ‘Birey Yâran’ isimli sosyal takı projesi kapsamında 3 binin üstünde sokak hayvanının, aralarında ur ve göz rahatsızlıkları gibi ameliyatlarının üstelik olduğu tedavileri gerçekleştirildi, 900’den aşkın dahi kısırlaştırılma operasyonu yapıldı. OEDAŞ Direktörü Yenmiş Dik, çıkmaz hayvanlarının hayat koşullarını iyileştirmek üzere her yıl zindelik gösterdikleri bir ilde elan tedavi odası açmayı hedeflediklerini bildirdi.

Habermetre İletişim: [email protected]

Antrenör Topluluğu Çalışanları, Sokak Hayvanlarıyla Kuma Ayrımsız Dirim Kültürü İçin Semtpati Fest’te Buluştu – 30 Orak Ayı

Antrenör Ana Ortaklık Umumi Heyet Üyesi İpek Kıraç marifetiyle, İstanbul Büyükşehir Belediyesi desteğiyle başlatılan proje kapsamında, İBB’nin eğreti bakımevlerinde küsurat ve SemtPati uygulamasında sahiplenilmeyi bekleyen köpekleri Belletici Topluluğu çalışanları ve aileleriyle buluşturan benzeri festival düzenlendi. SemtPati Fest’te, sokak hayvanlarıyla akıllıca iletişim ve vücut dilinden, mesul efsanevi sahibi olabilmeye büyüklüğünde birçok değişik konuda eğitimler, söyleşiler ve ayrıntılar amacıyla ahenktar atölyeler gerçekleştirildi.

Limak Filarmoni Orkestrası, çıkmaz hayvanları üzere tayf algı – 2 Ağustos

Limak Vakfı’nın kurucusu olduğu Limak Filarmoni Orkestrası, çıkmaz hayvanları yararına düzenlenecek konserle müzikseverlerle buluşacak. 4 Ağustos’ta Aspendos Antik Tiyatrosu’nda gerçekleşen konserin geliri sokak hayvanları yararına Çesal Derneği’hangi bağışlanacak.

Teleperformance teşrikimesai ile “Fon Fail Karınca Derneği”, sosyete ve seyyare amacıyla çalışmaya bitmeme ediyor – 17 Ağustos

Teleperformance Türkiye’nin, kurumsal içtimai yük vizyonuyla teşrikimesai yaptığı Hayal Fail Karınca Derneği, HAYTAP ve Türk Yetişek Vakfı (TEV) destekleri ile topluluk ve gezegenin hayallerini yapmak amacıyla projelerini sürdürüyor. 4 yıl boyunca eğitimlerine bindi vereceği mektepli sayısını 50’ye çıkaran cemiyet, kurduğu uygulayım bilimi sınıfları ile eğitimde vesile eşitliğine bindi verirken, cümbüş gösterdiği illerde gönüllülerle gelişigüzel oluşturduğu Hayvanları Siper Programı ile canlıların yaşamlarının sürdürülebilirliği için çalışıyor.

Vodafone Seçme Öz Yanımda’dan Pet Shop Alışverişi Çıkmaz Hayvanları İçin Mamaya Dönüşüyor – 22 Ağustos

Vodafone, online alışveriş platformu Herhangi Bir Özdek Yanımda üzerinden kullanılmamış tıpkısı sosyal kampanya başlattı. Temas Madde Yanımda’bile pet shop kategorisinde yapılan herhangi bir ahzüita sonrasında Bu Mama Benden makineleri çıkmaz hayvanları amacıyla benzeri cilt mama bırakacak. Vodafone’lu olsun olmasın herkesin destek verebileceği kampanyayla aynı yandan evdeki hayvanların ihtiyaçları karşılanırken, benzeri yandan de çıkmaz hayvanlarına çaça sağlanacak.

Hepsiburada’dan Acun Köpek Haset’nde HAÇİKO’ya Manidar Destek – 25 Ağustos

Hepsiburada, HAÇİKO hareket birliğiyle 26 Ağustos Dünya Kapik Haset’nde sokakta hareketli dostlarımızın 5000 öğünlük beslenme ihtiyacını karşılıyor.

T-Talks bu ay patili dostlarımızın sesi oldu – 31 Ağustos

Eğlence platformu TikTok’un “T-Talks” başlıklı arkadaşça serisinin bu ayki konusu patili dostlarımızdı. Türkiye’dahi efsanevi hakları konusunda gerek yöneticisi oldukları STK’larla gerekse bireysel çalışmalarıyla tanıdık efsanevi hakları savunucularından müzisyen ve Ahbap Derneği Umumi Heyet Üyesi Haluk Uzun ve HAÇİKO Derneği Kurucu Başkanı gazeteci Varlık Boşluk serinin bu ayki konukları oldu.

Cheetos Patili Dostlarımıza Yuva Buluyor – 7 Ilkgüz

PepsiCo’nun önde mevrut atıştırmalık markası Cheetos, sokak hayvanlarının dirim koşullarını düzeltmek üzere çalışmalarını sürdürüyor. Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) iş birliği ile alışılmadık benzeri kampanya başlatan Cheetos, yaklaşık 500 hayvanın kalıcı yuvalarını bulmalarına destek oluyor. Proje kapsamında, Türkiye genelinde 37 şehirden toplanan kısaca 500 çıkmaz hayvanının bilgileri Cheetos’un resmi web sitesi olan cheetos adresine yüklendi.

Teknosa Gönüllüleri’nden iyilik hareketi – 22 Eylül

Farklı alanlarda gerçekleştirdiği sosyal rehavet projeleriyle toplumda kâr yaratmayı hedefleyen Teknosa Gönüllüleri, bu öğün birlikte Teknosa güvencesini ve tecrübesini haiz Preo ürünleriyle sıhhat hareketi başlattı. Teknosa çalışanları proje kapsamında çocuk, güre ve kadından, keyif, belde ve patili dostlarımıza büyüklüğünde farklı konularda yoğunlaşan sivil toplum kuruluşlarıyla hareket birliğine gidiyor.

Gratis ve Martı’dan 4 Ekim Hayvanları Siper Haset’ne özel proje – 28 Ilkgüz

Herhangi Bir sene 4 Ekim Hayvanları Koruma Haset’hangi özel olarak Türkiye’nin ciharıyek yanında mevcut mağazalarında ücretsiz çaça dağıtımı işleyen Gratis, bu sene birlikte patili yâran için ayrımsız proje gerçekleştiriyor. Gratis, bu yıl mağazalarında ücretsiz yerine dağıtacağı abla paketlerine melfuf adına çıktı çıkmaz hayvanına ulaşılması için lider mobilite platformu Martı ile iş birliği gerçekleştirdi. 4 Teşrinievvel Hayvanları Himaye Günü’nde hem mağazalarda hem de Martı aracılığı ile 2’şer ton tevessül etmek için toplamda 4 titrem ücretsiz mama dağıtılacak.

Getir’den sokak hayvanlarına 1 milyon deri çaça – 29 Eylül

Hızlı teslimat sektörünün öncüsü Getir, 8 yıldır sokak hayvanları amacıyla hayata geçirdiği çaça çokluk projesinde bu yıl “Patiye El Ver” diye 1 milyon kaba balya gelen 150 ton çaça toplayacak. Milyonlarca kullanıcısının bile desteğiyle toplanacak mamalar, Efsanevi Hakları Federasyonu (HAYTAP) teşrikimesai ile Türkiye’nin dört bir yanındaki patili dostların beslemesinde kullanılacak.

Habermetre İletişim: [email protected]

Migros, sokak hayvanları için 4.423 ton gıda bağışladı – 1 Ilk Teşrin

Efsanevi Hakları Federasyonu (HAYTAP) hisse senedi birliğinde 8 sene evvel başlattığı “Artan Tazeler Kıytırık Dostlarımıza” projesi kapsamında yaptığı 4.423 titrem gıda yardımı ile çıkmaz ve orman hayvanlarının beslenmesine bindi veren Migros, 4 Teşrinievvel Hayvanları Dulda Haset’hangi hususi “#PatiliDostlaraİyiGelecek” kampanyası ile müşterilerini, tıpkı paket mamayı evdeki fert dostları için alırken, bir paketi da sokaktaki minik dostlarımız için almaya davet ediyor. Migros, 9 Ilk Teşrin tarihine kadar muteber olan “#PatiliDostlaraİyiGelecek” kampanyası kapsamında evcil hayvan abla ve aksesuarlarını yüzdelik 40 iskontolu namına hayvanseverlerle buluştururken, sokaktaki canlar için düş oluyor.

Değme Pati Taksi yolculuğu benzeri kap mamaya dönüşüyor – 1 Ekim

BiTaksi, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kapsamında aplikasyon içerisinde kayran düzlük “Pati Göçüm” özelliğini kullanarak domestik hayvanıyla yolculuk yapanlar adına abla desteği sağlıyor. 1-5 Ilk Teşrin tarihleri beyninde gerçekleştirilecek projede kullanıcılar, BiTaksi’nin uygulama menüsünde bilgilerim alanında “evcil hayvanım var” seçeneği üzerinden namına yeryüzü mümasil ve uygun taksi sürücüsü ile eşleşerek yerli hayvanları ile gelişigüzel gezi edebiliyor ve seçme gezi 1 kap mamaya dönüşüyor.

Kalyon Ana Ortaklık’den Bikes Hayvanlara Bindi – 2 Ekim

Var olduğu rastgele alanda sürdürülebilir bir yaşamı ana düz Kalyon Holding, bu kapsamda; çevreye, topluma, doğaya ve doğanın bilcümle canlılarına katkıda bulunacak içtimai projelere imza atıyor. Kalyon Ana Ortaklık, 4 Ekim Dünya Hayvanlarını Siper Haset kapsamında da bikes hayvanların kontrollü üremeleri ve kaliteli dirim sürmeleri üzere “Kısırlaştıralım, yaşatalım” söylemiyle ‘Sahipsiz Hayvanları Kısırlaştırma’ projesini hayata geçirdi.

CarrefourSA’nın Arkadaş Hareketi projesinde abla desteği 45 tona ulaştı – 3 Teşrinievvel

Bacanak Hareketi’nin 7. yılında da sokak hayvanları üzere desteğini sürdüren CarrefourSA, 4 Ilk Teşrin Hayvanları Himaye Günü kapsamında gönüllülerin katılımıyla gerçekleşen Silivri hayvan barınağı ziyaretinde 500 kg mama dağıtırken, 2022 yılı Ilkgüz kocaoğlan bakımından CarrefourSA’nın sokak hayvanlarına çaça desteği 45 tona ulaştı.

Enza Home’dan HAYTAP’a destek – 3 Ilk Teşrin

Enza Home, evcil efsanevi tırmalamalarına cebin dayanabilen, macerasız silinebilir kumaş yapısına erbap Petra Dayanak Takımı’nın lansmanı kapsamında içtimai medyada başlattığı kampanyayla patili dostlarının fotoğrafını paylaşan sistem üzere HAYTAP’a bağışta bulunuyor.

Hepsiburada’dan Hayvanları Dulda Günü’nde kulübe ve çaça bağışı – 3 Ilk Teşrin

4 Teşrinievvel Dünya Hayvanları Koruma Haset’nde, Türkiye ve bölgesinin lider e-ticaret platformu Hepsiburada, eksiksiz toplumsal takı projelerini topladığı “HepsiYürekten” çatısı altında, hayvan haklarının öncü derneklerinden Hayvanları Çaresizlikten ve İlgisizlikten Siper Derneği (HAÇİKO) ile alay malay çıkmaz hayvanları üzere abla bağışı kampanyası başlatıyor.

1 milyon deri bahtiyarlık patili dostlarla buluşuyor – 4 Teşrinievvel

Herhangi Bir yıl 4 Ilk Teşrin Acun Hayvanları Esirgeme Haset çerçevesinde HAYTAP teşrikimesai ile patili dostlar için mama desteği sağlayan Getir, bu yıl “Patiye Halk Ver” diye niteleyerek 1 milyon ten çaça topluyor. Getir çalışanları üstelik proje kapsamında Göktürk Hayvan Sevenler Derneği Barınma Alanı’nı ziyaret ederek bakımı yapılan köpeklerle ilgilendi ve beslenmelerine havari oldu.

Boyner ve National Geographic, yaban hayatın korunması için “Zaman Var, Ferda Yok Olmasın” diyor – 4 Teşrinievvel

Yaban hayatın saf dirim alanı hangi yazık kim çevrim geçtikçe daralıyor! Boyner, National Geographic ile birlikte “Zaman Var, Ferda Namevcut Olmasın” diye, KuzeyDoğa Derneği’nin Sarıkamış Ormanlarındaki doğal yaşamı terviç projesine ve bölgede ruhlu vaşak, bozayı ve kurt kabil türlerin korunmasına katkıda bulunuyor.

Dardanel’den Yedikule Efsanevi Barınağı’na Jazzy desteği – 4 Ekim

Dardanel’in pet food markası Jazzy, 4 Ilk Teşrin Dünya Hayvanları Himaye Günü’nü manalı aynı bağışla kutladı. Yaşama dostlarımızın beslenmesine bindi olan Dardanel, ilkin Yedikule Hayvan Barınağı almak amacıyla Türkiye’nin farklı yerlerinde kâin barınaklara çaça bağışı yaptı.

Emlakjet’te domestik hayvan sahibi çalışanlara “sempati İzni” hakkı – 4 Ekim

Çevrimiçi emlak platformu Emlakjet, çalışanlarına müteveccih geliştirdiği İnsan Kaynakları uygulamaları ile dikkat çekiyor. Emlakjet serencam yerine yerel efsanevi sahibi çalışanlarına müteveccih, hayat dostlarının bakıma ihtiyaçları olduğunda “sıcakkanlılık İzni” hakkını sundu. Domestik hayvan sahibi Emlakjet çalışanları, yaşama dostlarının afiyet işlemlerini asude namına getirebilmek üzere yılda 2 sefer sakim çevrim müsaade kullanabiliyor.

Habermetre İletişim: [email protected]

Füru Yağız’nın Pisik Evlerini Patili Dostları üzere Renklendirdi – 4 Ilk Teşrin

İz bırakan projelere imza atan Kara, 4 Ilk Teşrin Acun Hayvanları Dulda Haset’nde üstelik ayrımsız dünyayı paylaştığımız patili dostları unutmadı. “Düş Benim” projesi kapsamında Kireçburnu Haydar Aliyev Parkı’nda bir araya mevrut öğrenciler, Kişmiri’nın kedi evine dönüşen im kutularını boyadılar. Çocukların hayvan dostları için manzara ettikleri evleri zat elleri ile boyadıkları bu iyice etkinlikte, kedilerin barınmasına ulama nail olmak yerine 100 sayı kedi evi ve çaça kabı oluşturuldu.

Koton, Love Koleksiyonu ile Patili Dostalarımıza ‘Ayn Kulak Oluyor’! – 4 Ekim

Koton’un Bana Ayn Kulak Ol Derneği hisse senedi birliğiyle, patili dostlarımızın yaşam koşullarının iyileştirilmesine yüklenmek amacıyla hazırladığı Love Koleksiyonu, yedinci sezonunda üstelik iyiliğe dönüşüyor. 4 Ekim Dünya Hayvanları Siper Haset’hangi özel namına Koton mağazalarında abla dağıtımı yapılırken, barınaklar ve doğadaki patili dostlarımıza bile mama ulaştırılıyor.

Mavi, ”Miav” pisik evleriyle patili dostları korumaya devam ediyor! – 4 Ilk Teşrin

Mavi kedilerden ilham alarak logosunu bayağı bire bir kelime oyunuyla “Miav”a dönüştürdüğü tişört ve jean serisinin yanı sıra, Miav kedi evleriyle bile hayvanları korumaya devam ediyor. Mağazalarındaki kullanılmayan rafları sokaktaki fert yâran üzere pisik evlerine dönüştüren bellik, bu hususi projeyle çıktı patiye dokunmayı ve hayvanseverlerin kalbini çalmayı sürdürüyor.

Yemeksepeti Market’le ‘Sepette İyilik Var’ – 4 Teşrinievvel

Türkiye’nin çabuk ticaret platformu Yemeksepeti, Hayvanları Dulda Günü kapsamında özel tıpkısı içtimai destek projesine elan imza attı. Merih Gıda vasıtasıyla kombinasyon edilen kampanyayla, 3-7 Ekim tarihleri arasında Yemeksepeti Market kullanıcılarının alacağı gelişigüzel Whiskas ve Pedigree abla, Köktürk Barınağı’ndaki hayvan dostlarımıza hediye kendisine gidecek.

Aksigorta, ‘Pati Plus’ edinen Aksigortalılar adına ENCANDER’e destekte bulunuyor – 4 Ekim

Aksigorta, patili dostların ihtiyaçlarına akıllıca alışılmadık benzeri ürünü hayata geçirdi. ‘Pati Plus’ adı verilen pati hususi esenlik sigortası ürünü, 25.000 TL ile sigorta sektöründe yeryüzü faziletkâr yatarak tedavi güvencesi veriyor.Aksigorta, bire bir zamanda Sakat ve Kadın Hayvanları Yaşatma ve Siper Derneği (ENCANDER) ile gerçekleştirdiği teşrikimesai sonucunda, 1 sene süresince domestik hayvanı amacıyla ‘Pati Plus’ edinen Aksigortalılar yerine ENCANDER’e destekte bulunuyor. Üründe ayrıca lansmana ve 4 Ilk Teşrin Hayvanları Dulda Haset’ne özel olarak 250 TL iskonto kampanyası sunuluyor.

Elektronik atıklar hayvanlar için bağışa dönüşecek – 4 Teşrinievvel

Müşterilerinin Ikbal Kahvesi şubelerine getirdikleri e-atıklar hayvanat için bağışa dönüştürülecek. ‘E-Atık Paylaş’ projesi ile karbon salımının azaltılmasına bile ulama verilmesi hedefleniyor.

OEDAŞ, Hayvanları Esirgeme Günü’nü vatandaşlar ve çalışanlarıyla kutladı – 5 Teşrinievvel

OEDAŞ ‘Can Dostlar’ güçlük projesi çerçevesinde, 4 Ilk Teşrin Hayvanları Dulda Haset zımnında manidar benzeri çalışmaya henüz imza atarak, diyar müdürlüklerini konuşma fail vatandaşlar ve bu müdürlüklerde görev düz çalışanlarına bağış ettiği birer paket abla ile sokak hayvanlarının beslenmesi üzerine farkındalığın artırılmasına katkıda bulundu. Çalışanlar vasıtasıyla Hayvanları Koruma Günü için hikmet de sunulan tüketiciler, OEDAŞ’ın bu hediyesini kıvançla karşıladı.

Kırçiçeği’nden sokak hayvanlarına 200 titrem kemirmek – 10 Ilk Teşrin

Kırçiçeği ile Efsanevi Hakları Federasyonu (HAYTAP) İzmir Temsilciliği işbirliğinde başlatılan “Sen Yiyemezsen Ego Yerim ki” kampanyası, bugüne kadar 200 titrem yemeği güç dostlarla buluşturdu.

#SenDePatile ile Sokaktaki Dostlara 24 Ton Çaça Bağışı – 10 Ekim

Nestlé Purina PetCare Türkiye, Dünya Hayvanları Dulda Günü kapsamında bu yıl birlikte #SenDePatile projesini hayata geçirdi. Sokaktaki patili dostları iaşe etmek ve farkındalığı bırakmak üzere 8 yıldır düzenlenen proje, binlerce hayvanseverin desteği ile esasen çığ üzere büyüyen ayrımsız sıhhat hareketine dönüştü. Içtimai medyada gerçekleşen yeryüzü ağır ezgi içtimai sıklet projelerinden #SenDePatile ile bu sene 24 ton, toplamda ise 124 titrem mama bağışı sağlandı.

*Habermetre’nin “Hayvan Dostu Markalar” araştırmasına Amme, Belediye ve Yetişek kurumlarının bu konudaki bildirişim çalışmaları karışma edilmedi.

Türkçe dilinde takip ettiği 12 bin, İngilizce dilinde 46 bin adet web sitesi ile bu mecrada en faziletkâr tarama kapsamına ehil olan Habermetre, iş ortakları için hazırladığı manuel analiz raporlarında “İş Kolları” ve “Kurumsal İtibar Kriterleri” üzere özel analizlerin yanı sıra, “Sürdürülebilirlik”, “Toplumsal Seks Eşitliği”, “KSS Projeleri” ve “Sayısal Dönüşüm” kabil mühim analizler hazırlamaktadır.

Habermetre İletişim: [email protected]

Share: