Hava Bilgisi uyardı: Sağlam yağış 4 çağ aktif olacak

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü yoluyla yapılan son değerlendirmelere bakarak; Yıldız, çöz ve gün doğusu kesimlerinin parçalı düzlük kayran haddinden fazla bulutlu, Karadeniz, İç Anadolu’nun doğu akarsu, Doğu Akdeniz’in doğusu, Gün Doğusu Anadolu’nun şimal ve batısı, Sakarya ve Düzce çevreleri ile mutedil ve gün doğusu Toroslar mevkiinin yerli kalkmak için boğanak ve asuman patırtılı bora yağışlı, diğer yerlerin az bulutlanmış ve vazıh geçeceği anlayış ediliyor. Yağışların bu akşam ezanı saatlerinde Sinop’un doğusu, Amasya’nın kuzeyi ve Samsun çevrelerinde, Çarşamba Amasya ve Çorum dışında Itidalli ve Karadeniz kesim geneli ile Sivas, Erzincan ve Tunceli çevrelerinde yerel yerine sağlam olması bekleniyor.

YEREL KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Sağanak ve gök patırtılı boğanak yağışların bu akşam saatlerinde Sinop’un doğusu, Amasya’nın kuzeyi ve Samsun çevrelerinde, Amasya ve Çorum dışında Itidalli ve Karadeniz havza geneli ile Sivas, Erzincan ve Tunceli çevrelerinde yerli olarak akva olması beklendiğinden yaşanabilecek aksi şartlara alın (larpadak dominant, domestik feyezan, yıldırım, yağmur simultane kuvvetli rüzgar, trafikte aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın; Şarki Anadolu’nun güneydoğusu ( Van, Hakkari, Şırnak, Bingöl, Bitlis, Muş çevreleri ve Erzurum’un cenup kesimleri) ile Siirt çevrelerinde güney yönlerden akva (50- 70 km/sa) ve düzlük düz gelişmemiş mütemadi fırtına (70-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Dikme ve rekiz devrilmesi, çatı uçması, ulaşımda aksamalar vb) dikkatli ve müdebbir olunması gerekmektedir.

MARMARA

Az bulutlanmış, doğusunun yer saha modüler bulutlanmış, Çarşamba Sakarya çevrelerinin yerli doğmak amacıyla bora yağışlı geçeceği tutum ediliyor.

EDİRNE 10°C, 23°C

Az bulutlanmış

İSTANBUL 15°C, 23°C

Parçalı ve bir iki bulutlanmış

KIRKLARELİ 10°C, 22°C

Az bulutlu

KOCAELİ 13°C, 24°C

Parçalı ve birkaç bulutlanmış

EGE

Az bulutlanmış ve küşade geçeceği adisyon ediliyor.

AFYONKARAHİSAR 8°C, 23°C

Az bulutlu

DENİZLİ 16°C, 28°C

Az bulutlanmış

İZMİR 17°C, 28°C

Az bulutlanmış ve engelsiz

MANİSA 15°C, 29°C

Az bulutlu ve vazıh

AKDENİZ

Çarşamba Hatay, Adana, Osmaniye ve Kahramanmaraş ile orta ve gün doğusu Toroslar mevkiinin yerel tevessül etmek üzere boğanak ve gök ses bora yağışlı geçeceği hesap ediliyor.

ADANA 22°C, 32°C

Çarşamba yerli gelmek üzere sağanak ve gök patırtılı boğanak yağışlı

ANTALYA 23°C, 31°C

Az bulutlu ve çıplak, iç kesimleri parçalı bulutlu

HATAY 21°C, 28°C

Çarşamba yerel doğmak için bora ve asuman patırtılı bora yağışlı

ISPARTA 12°C, 26°C

Parçalı ve az bulutlanmış

İÇ ANADOLU

Az bulutlu ve berrak, tedricen parçalı bulutlu, Çankırı ve Sivas çevreleri ile Çarşamba Karaman dışında bölgenin doğusunun domestik olmak amacıyla boğanak ve asuman curcunalı bora yağışlı geçeceği aritmetik ediliyor.

ANKARA 10°C, 24°C

Çarşamba öğle saatlerinden sonradan kuzey ve maşrık çevreleri domestik atılmak amacıyla sağanak ve asuman gürültülü sağanak yağışlı

ÇANKIRI 12°C, 22°C

Çarşamba gün ortası saatlerinden bilahare yerel başlamak için bora ve asuman patırtılı boğanak yağışlı

ESKİŞEHİR 10°C, 21°C

Az bulutlu ve kilitsiz küreksiz, derece derece modüler bulutlu

KONYA 15°C, 24°C

Çarşamba gün ortası saatlerinden sonradan cenup çevreleri domestik oluşmak üzere sağanak ve asuman curcunalı sağanak yağışlı

BATI KARADENİZ

Parçalı vadi vadi haddinden fazla bulutlanmış, havza genelinin evcil atılmak için aralıklı boğanak ve saha düz gök patırtılı sağanak yağışlı geçeceği hesap pusulası ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Sinop’un doğusunda yerel yerine sağlam olması bekleniyor.

BOLU 8°C, 18°C

Çarşamba gün ortası saatlerinden sonradan yerel olmak amacıyla bora ve asuman gürültülü boğanak yağışlı

DÜZCE 13°C, 21°C

Çarşamba yerli gelmek üzere sağanak ve gök gürültülü bora yağışlı

KASTAMONU 9°C, 18°C

Parçalı ve çokça bulutlanmış, evcil koyulmak üzere bora ve gök patırtılı bora yağışlı

SİNOP 18°C, 20°C

Parçalı ve çokça bulutlu, yerli gelmek amacıyla bora ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği adisyon ediliyor. Yağışın bu akşam saatlerinde doğusunda düzlük düz sağlam olması bekleniyor.

ORTA ve ŞARK KARADENİZ

Parçalı düzlük düzlük haddinden fazla bulutlanmış, nahiye genelinin evcil girmek amacıyla fasılalı bora ve düzlük vadi asuman ses sağanak yağışlı geçeceği aritmetik ediliyor.

AMASYA 16°C, 22°C

Parçalı ve haddinden fazla bulutlu, evcil tevessül etmek amacıyla bora ve gök curcunalı bora yağışlı

ARTVİN 19°C, 25°C

Çarşamba yerel olarak kuvvetli tutmak üzere espaslı bora ve gök gürültülü bora yağışlı

SAMSUN 18°C, 20°C

Çarşamba öğle saatlerinden sonradan evcil kendisine sağlam kalkmak amacıyla aralıklı sağanak ve asuman patırtılı sağanak yağışlı

TRABZON 20°C, 22°C

Çarşamba domestik adına kuvvetli tutmak amacıyla espaslı sağanak ve asuman ses boğanak yağışlı

MAŞRIK ANADOLU

Parçalı düzlük düzlük haddinden fazla bulutlu, kuzeyi ile derece derece batısının evcil gelmek amacıyla sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği oranlama ediliyor. Çarşamba öğle vakti saatlerinden bilahare Erzincan ve Tunceli çevrelerinde domestik yerine sağlam olması bekleniyor. Çarşamba güneydoğusunda cenup yönlerden kuvvetli (50- 70 km/sa) ve bazen bodur sürekli fırtına (70 ila 80 km/saat) şeklinde eseceği aritmetik ediliyor.

ERZURUM 10°C, 21°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel kalkmak amacıyla sağanak ve asuman patırtılı bora yağışlı

KARS 8°C, 25°C

Parçalı ve yer meydan çokça bulutlanmış

MALATYA 15°C, 28°C

Parçalı bulutlu

VAN 10°C, 26°C

Parçalı ve az bulutlanmış

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çarşamba öğle saatlerinden bilahare Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinin yerli başlamak amacıyla sağanak ve gök ses bora yağışlı geçeceği oranlama ediliyor. Çarşamba Siirt çevrelerinde cenup yönlerden kuvvetli (50- 70 km/sa) ve arada sırada kısa kesiksiz sıkıntı (70 ila 80 km/saat) şeklinde eseceği aritmetik ediliyor.

DİYARBAKIR 17°C, 34°C

Az bulutlanmış ve meydanda tedricen parçalı bulutlu

GAZİANTEP 19°C, 30°C

Çarşamba öğle vakti saatlerinden sonraları yerli tutmak amacıyla sağanak ve gök gürültülü boğanak yağışlı

SİİRT 23°C, 34°C

Az bulutlanmış ve açık gitgide modüler bulutlanmış

ŞANLIURFA 24°C, 33°C

Az bulutlanmış ve engelsiz gittikçe parçalı bulutlanmış

Share: