“Henüz aralık varken ailene topluluk çık” yürüyüşü yapıldı

Trabzon Sülale Dayanışma Platformu, ailenin korunmasına dikkati yolmak amacıyla “Henüz mesafelik varken ailene erbap çık” yürüyüşü düzenledi.

Kahramanmaraş Caddesi’nde toplanan platform üyeleri, mehterhane eşliğinde, ellerinde Türk bayrakları, ailenin korunmasına dikkati çeken döviz ve pankartlarla 15 Temmuz Şüheda ve Hürriyet Parkı’na kadar yürüdü.

Yürüyüşe, YANLIŞSIZ Öğür Trabzon Mebus Baharat Ayvazoğlu, Karadeniz Maharet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, SELIM Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Platform namına mütekellim Ahmet Temel, geçkin topla tüfekle saldırıp hüsrana uğrayanların zaman insanlığın geleceğine saldırdıklarını belirterek, “İnsanın akman fıtratını kirletmek, ailenin ve dolayısıyla toplumun temelini sarsmak, hatta duman etmek amacıyla seçkin kalem kurnazca eylemlerini fütursuzca devreye sokmuşlardır. Ne olduğu belgisiz olan cinsiyetsiz aynı toplum nesir etmenin boş boş çabası içine girip devletimize, milletimize, ailemize, evlatlarımıza ve bizi biz eden umum değerlerimize kavga açtılar.” ifadelerini kullandı.

Aileyi ve nesli koruyabilmek namına rastgele tür yasal mücadeleyi göstermenin adamlık görevi olduğunun altını çizen Hamur, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Nesillerin devamı, insanlığın geleceği bu mücadeleye bağlıdır. Tığ güllabi olursak biliniz kim bu kuduruk azınlığın çabası boşa çıkacaktır. Kalıntı elleriyle leş emellerini realizasyon hayalleri yersiz benzeri çabadan öteye gitmeyecektir. Çocuklarımızın, neslimizin tertemiz zihinlerini koruyabilmek için toplumun temeli olan ailemize uzatılan iz ellere esir etmek için sizleri gerek toplumsal hayatta gerekse toplumsal ve görsel medya platformlarında, hayatın temas alanında topyekun bire bir mücadeleye ve farkındalık oluşturmaya nida ediyorum. Karı değerlerimizi ayakta tutmak için kızlarımız, erkeklerimiz, gençlerimiz, yaşlılarımız, çoluk, bala cümle sülale efradımızla devletimizi, kurumlarımızı, sivil topluluk kuruluşlarımızı ve kendisinde yüklülük hisseden herkesi tek ses olmaya ve alay malay mücadele etmeye nida ediyoruz.”

Temel’in konuşmasının ardından kadro hadisesiz şekilde dağıldı.

Share: