İçişleri Bakanı Aristokrat, 30 Ağustos Yengi Bayramı zımnında sıkıntı yayımladı Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün başkomutanlığında, milletin her ferdiyle kazanılan Başkumandanlık Düz Muharebesi’nin 100’üncü yılında milletin kahramanlığının, direncinin, dirayetinin beraberinde Türkiye’ye yönelik arka niyetlerin, tehditlerin ve kıskançlığın değişime uğramadığını bildirdi.

Bakan Soylu, 30 Ağustos Zafer Bayramı zımnında yayımladığı mesajında, “Mazi Dumlupınar’de, Sakarya’üstelik, zaman Kato’birlikte, Gabar’da… Rahatını düşünmeyen, canlarını feda etmekten, şehadete koşan atalarımız ve zaman bir onlar kabilinden savaş eden, şehadete mütebessim, martir evlerini bayraklarla süsleyici torunları. Geçkin, tıpkı araya gelerek bu fena hâlde ülkeyi ve bu eren milleti engel olmak isteyen ‘medeniyet dediğin tek alımlı kalık canavar’, bugün ise esasen benzeri amaçla darbeden teröre, uyuşturucudan propagandaya kadar değme tür kötülükle bu ülkeye duyurulmayan bir ofans örümcek neymiş modern dünya…” ifadesini kullandı.

“Ara Sıra şeyler tek değişmiyor. Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün başkomutanlığında, zırh arkadaşları, şehitlerimiz ve gazilerimizle, milletin herhangi bir ferdiyle kazandığımız Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin yüzüncü yılında ne bu milletin kahramanlığı, direnci, dirayeti, hangi de bu ülkeye yönelik arka niyetler, tehditler ve kıskançlık, sunu hasis tıpkı değişime uğramamıştır. Açıktır ve tarihi bire bir gerçektir ki bağımsızlık, vatan, ay peyda sancak için uğraşmak, bu milletin tarihi ve kesme aynı karakteridir.” ifadesine saha veren Soylu, bugün de ayrımsız ıra ve ilhamla, elan cihanşümul değerler çerçevesinde tıpkı mücadele süresince bulunulduğunu vurguladı.

Bakan Soylu, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın başkomutanlığında bilcümle global operasyonların başarıyla savuşturulduğunu, bire bir yandan ayakta kalmanın, geleceğe uzanmanın, terörü bitirmenin, eroin belasından gençleri korumanın, diğer yandan üstelik yıldırı ve barhana altında ezilen Afrika’dan Ilımlı Doğu’ya kadar açık bire bir coğrafyaya umut olmanın mücadelesinin verildiğini belirtti.

Bakan Aristokrat, mesajında şunları kaydetti:

“Bu milletten ırkçı, maddeci, aktöre değerleri olmayan ayrımsız bambaşka kavim üretmeye çalışanlar tıpkısı yüz yıl geçmiş Dumlupınar’birlikte hüsrana uğrayanlar üzere hüsrana uğrayacaklar ve tarihe ‘batıl yolundaki mağluplar’ yerine kaydedileceklerdir. Bu vesileyle, eren milletimizin 30 Ağustos Galibiyet Bayramı’nı kutluyor, iri zaferin nazik komutanı Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk ve hep cebe arkadaşlarını, martir ve gazilerimizi, yağmur ve şükranla garip ediyorum.”

Share: